11.05.2020

Gładkie jak nigdy dotąd. Depilacja laserowa nóg.

Panowie golą zarost na twarzy, kobiety natomiast usuwają owłosienie występujące na ciele. Różnica jednak polega na tym, że u mężczyzn kilkudniowy zarost jest najbardziej pożądany, jednak u pań już niekoniecznie. Golenie włosków powoduje, że wydają się mocniejsze i tym samym bardziej szorstkie. Jest to też zabieg, który wymaga poświęcenia kilkunastu dodatkowych minut podczas porannej lub wieczornej kąpieli. Z tego powodu coraz częściej kobiety decydują się na depilację laserową, która pozwala im zapomnieć o depilacji i przyzwyczaja do idealnie gładkiego ciała.

Jedyna taka metoda, która usuwa włoski… na zawsze.

Depilacja laserem diodowym to skuteczny sposób na pozbycie się włosków. Cebulki ulegają osłabieniu i uszkodzeniu. Dla skuteczności i wydłużenia efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów, zazwyczaj jest ich ok. 4-6. Włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu, a depilacja laserowa działa tylko na te, które są w aktywnej fazie wzrostu, a więc nie usuwa tych w fazie przejściowej i będących w spoczynku. To z tego powodu konieczne jest powtórzenie zabiegu kilka razy.

Bezpiecznie i bez bólu

Kilka lat temu za jedną ze skuteczniejszych metod usuwania włosków uznawano depilację woskiem. Pozwalała ona pozbyć się ich na dłużej, niż jest to w przypadku zwykłej żyletki i maszynki, jednak zabiegowi towarzyszy dyskomfort i ból. Inaczej jest podczas laserowej depilacji. Dzięki wysokiej mocy i specyfikacji impulsów mieszki włosowe podgrzewane są w bardzo krótkim czasie, krótszym, niż wynosi czas spoczynku. To sprawia, że nie odczuwamy bólu i nie ma konieczności stosowania dodatkowo żelu zabiegowego i znieczulenia. Depilacja wykonana przy użyciu bardzo precyzyjnego urządzenia, które nie uszkadza tkanek sąsiadujących z cebulkami wypalanych włosków, jest bezpieczna dla skóry.

Depilacja z EPILA LASER

Efekty oraz komfort zabiegu zależą jednak od wykorzystywanego urządzenia. Jednym z nich jest EPILA LASER, emitujący wiązkę światła o długości fali 810 nm. Jest on bardzo precyzyjny, podgrzewa mieszki włosowe do temperatury 40 st. Celsjusza już przy pierwszym impulsie. Melanina pochłania emitowane światło, na skutek czego mieszki zostają najpierw uszkodzone, po czym dochodzi do ich stopniowego zaniku. Ostatecznie dochodzi do utraty włosów. EPILA LASER wyposażony jest też dodatkowo w specjalny system szafirowego chłodzenia, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia skóry.

Idealnie gładkie bez codziennej depilacji

Współczesna kobieta bardzo ceni sobie komfort i wygodę, jednocześnie jednak świadomie i z większym zaangażowaniem troszczy się o swój wygląd. Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić czas, przynajmniej kilkadziesiąt minut w tygodniu! Ponadto przyczynia się do lepszej kondycji skóry na nogach. Częste używanie żyletki i maszynki podrażnia ją, a niekiedy nawet uszkadza, wysusza i sprzyja zaczerwienieniu. Depilacja laserowa jest więc zabiegiem, nie tylko poprawiającym wygląd, ale i codzienne samopoczucie.

Najlepszy czas na depilację laserową? Jesień, zima i wczesna wiosna, kiedy do lata jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby wykonać kompletną serię zabiegów.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up