20.10.2020

Antybakteryjne właściwości srebra

Antybakteryjne właściwości srebra

Chlorek srebra

Wraz z rosnącą popularnością środków antybakteryjnych, coraz częściej można spotkać zastosowanie chlorku srebra. Jego antybakteryjne właściwości z powodzeniem wykorzystywane są już od wielu lat w dziedzinach takich jak medycyna, czy kosmetyka. Środki ze srebrem cieszą się dużym zaufaniem w środowisku naukowym, ze względu na duży zakres zastosowania przeciwko bakteriom, grzybom oraz wirusom.

Bakteriobójcze właściwości srebra

Cząsteczki srebra wykazują się dużą skutecznością w walce z szerokim spektrum patogenów. Dostępne są liczne badania świadczące o skutecznym działaniu cząsteczek srebra przeciw bakteriom odpornym na antybiotyki, wirusom oraz grzybom. Nanocząsteczki srebra mają zdolność do uszkodzenia błony komórkowej patogenów, dzięki czemu są efektywną metodą usuwania drobnoustrojów. Poza swoimi antybakteryjnymi właściwościami, środki z cząsteczkami srebra charakteryzują się ochroną przeciw roztoczom. Technologia ta pozwala na zachowanie wysokiego poziomu higieny podczas wykonywanych zabiegów.

Antybakteryjne kostiumy zabiegowe

Szwajcarska technologia pozwoliła nam uzyskać jeszcze większe bezpieczeństwo stosowania kostiumów używanych podczas masażu podciśnieniowego i próżniowego oraz zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych, medycznych, kosmetycznych i rehabilitacyjnych. Nasze kostiumy typu transparent zostały wzbogacone o cząsteczki srebra podczas produkcji. Dzięki wykończeniu środkiem opartym na chlorku srebra, kostiumy zapewniają jeszcze więcej komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Cząsteczki srebra charakteryzują się bardzo wysokim poziomem związania z włóknami tkaniny (do 97%), dzięki czemu dbamy nie tylko o zdrowie naszych klientów, ale również środowisko. Co więcej dzięki tym właściwościom środek antybakteryjny odznacza się wysoką odpornością na pranie. Zastosowany środek został przebadany dermatologicznie i jest zgodny ze standardami OEKO TEX Standard 100, bluesign® i Allergy UK, dzięki czemu jest bezpieczny dla skóry.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up