13.01.2020

Bezinwazyjne odmłodzenie, czyli za co kobiety pokochały mezoterapię bezigłową

To zabieg bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny, to między innymi dlatego wiele kobiet się na niego decyduje. Jednocześnie jest też bardzo skuteczny w wygładzaniu zmarszczek, blizn czy bruzd, a także pomaga w walce z niechcianym cellulitem. Mezoterapia bezigłowa ma stosunkowo szeroki zakres zastosowania, jednak jej głównym obszarem wykorzystywania jest skóra twarzy. Jej działanie zostało potwierdzone naukowo, co dodatkowo zwiększa zaufanie pacjentów, którzy z jeszcze większą nadzieją poddają się zabiegowi.

Co to jest mezoterapia bezigłowa?

Jest zabiegiem alternatywnym dla mezoterapii igłowej, którą wykonuje się z wykorzystaniem igieł. W tym przypadku z nich zrezygnowano na rzecz prądu elektrycznego o częstotliwości radiowej. Za pomocą specjalnego urządzenia o tych właśnie właściwościach substancje aktywne wprowadzane są pod skórę. Dzięki impulsom elektrycznym błony komórkowe przez pewien czas wykazują się większą przepuszczalnością. Zawdzięczamy to otwarciu się w nich kanałów hydrofilowych, które odpowiadają za doprowadzenie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry.

W przypadku niektórych zabiegów mezoterapii bezigłowej dodatkowo wykorzystywane są ultradźwięki. Dzięki nim w tkankach powstaje niewielkie nadciśnienie, co doprowadza do zwiększenia się przepuszczalności błon komórkowych. Zaletą takiej metody jest wzrost przyswajalności składników aktywnych, a jednocześnie łatwiejsze wydalanie produktów przemiany materii.

Zabieg mezoterapii bezigłowej rozpoczyna się dokładną dezynfekcją skóry. Następnie do miejsca, w którym ma być wykonany zabieg, przykładana jest specjalna głowica, włączająca się dopiero w momencie bezpośredniego kontaktu ze skórą. W tym czasie możliwe jest odczuwanie delikatnego mrowienia. Wraz z upływem czasu zwiększa się przepływ prądu, jednak w sposób kontrolowany, aby nie zakłócić komfortu pacjentki. Zabieg podzielony jest na cztery fazy. W pierwszej wtłaczany jest w skórę koktajl zabiegowy. W drugiej substancje wprowadza się jeszcze głębiej, podczas gdy w tkankach wytwarza się podciśnienie. W kolejnej fazie normalizuje się ciśnienie w tkankach, a w ostatniej kanaliki są zamykane. Zabieg, w zależności od miejsca wykonywania, trwa od 20 do 80 minut.

Wszechstronne zastosowanie mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjna, bezbolesna, niewymagająca szczególnego przygotowania do zabiegu. Znalazła również zastosowanie na wielu partiach naszego ciała. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na zahamowanie procesu starzenia się skóry oraz odzyskania jej młodszego wyglądu. Najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Regularne poddawanie się zabiegowi zapobiega przedwczesnemu pojawieniu się oznak starzenia. Istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia głębokich zmarszczek i utraty jędrności skóry. Z pomocą mezoterapia bezigłowa przychodzi w przypadku bruzd i przebarwień, które w ten sposób można skutecznie usunąć.

Mezoterapię bezigłową stosuje się również na skórę innych partii ciała, takich jak brzuch, pośladki, uda czy ręce. Celem zabiegu jest jej wygładzenie i ujędrnienie, pozbycie się cellulitu i wymodelowanie sylwetki.

Z wykorzystaniem mezoterapii bezigłowej można zdecydowanie poprawić wygląd skóry całego ciała.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up