22.12.2019

Chwila relaksu. Masaże dla ciała i lepszego samopoczucia

Masaż jest jedną z najlepszych form relaksu. To rytuał zarówno dla ciała, jak też dla ducha, pozytywne bodźce docierają do każdego zakątka naszego organizmu. Występuje wiele rodzajów masażu, niemożliwe jest posiąść umiejętność wykonywania każdego z nich. Niektóre są charakterystyczne tylko dla konkretnych miejsc na świecie, inne są bardziej rozpowszechnione i wykonywane praktycznie wszędzie. Aby nauczyć się wykonywać konkretny masaż, potrzebna jest zarówno wiedza teoretyczna, jak też praktyczna. Dużą zaletą tej formy relaksu jest możliwość wyboru rodzaju masażu, jaki chcemy zaoferować naszym klientkom. Najlepiej uzupełnić ofertę o kilka z nich.

Masaż klasyczny dla każdego

Jak sama nazwa wskazuje, jest to typowy masaż, który sprawdzi się w przypadku wszystkich klientów gabinetu. Jest też najpopularniejszy i najczęściej wybierany. Masażysta dopasuje jego intensywność do konkretnych dolegliwości i efektów, jakie klient chce osiągnąć. Może być to masaż zarówno relaksacyjny, jak też leczniczy. Stosuje się w nim różne techniki. Masaż najczęściej zaczynamy i kończymy głaskaniem, które uspokaja, a jednocześnie uelastycznia skórę. Dla zwiększenia elastyczności stawów wykonuje się rozcieranie, a dla poprawy ukrwienia ugniatanie. Na dużych powierzchniach mięśni stosuje się też oklepywanie, z kolei w celu lepszego pobudzenia układu nerwowego wibracje.

Masaż antycellulitowy na kobiece „dolegliwości”

Cellulit jest bardzo niepożądaną przez kobiety zmianą w strukturze i wyglądzie ich skóry. Pojawia się w newralgicznych partiach ciała, tj. uda, pośladki i brzuch, na nich płci pięknej zależy najbardziej. Trudno jest pozbyć się niechcianej „pomarańczowej skórki” bez pomocy profesjonalisty, tym bardziej że dostępne w sklepach drogeryjne kosmetyki nie wywołują pożądanego działania, obietnica nie zostaje spełniona. Masaż antycellulitowy to połączenie specjalnych technik masażu z selektywnie dobranymi olejkami i kremami bogatymi w substancje aktywne. Cellulit związany jest z chorobowo zmienionymi komórkami tłuszczowymi, które mają niekorzystny wpływ na tkankę łączną, wywołując polimeryzację. Masaż antycellulitowy ma na celu odwrócenie tych zmian oraz powstałej reakcji chemicznej.

Masaż relaksacyjny nie tylko dla zestresowanych

Obecnie ludzie żyją szybko, często w natłoku obowiązków zapominają o sobie, swoim samopoczuciu i zdrowiu. To powoduje, iż stres niszczy ich organizm, a oni sami nie potrafią już cieszyć się życiem. Każdy z nas zasługuje na to, aby odczuwać wewnętrzny spokój i odseparować się chociaż na chwilę od szarej codzienności. Dlatego w gabinetach masażu bardzo często pojawia się zapytanie o masaż relaksacyjny. Podczas takiego masażu masażysta wykonuje powolne ruchy, które mają uspokoić klienta. Dzieje się tak za sprawą zmniejszenia wszelkich napięć na ciele, które pojawiają się u osób pracujących przy biurku, jak również na skutek intensywnego wysiłku fizycznego i psychicznego. Masaż relaksacyjny pomaga uwolnić się od skutków stresu, zregenerować siły, a także poprawia nastrój.

Technikę konkretnego masażu opanujesz podczas szkoleń i warsztatów organizowanych przez Mrotex. Zadbaj o swój zawodowy rozwój i samopoczucie swoich klientów.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up