16.12.2021

Czy depilacja laserowa boli?

Zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo krótkim zabiegiem i w zależności od partii ciała może wynosić od 5 do 30 minut. Poszczególne partie ciała są opracowywane głowicą emitującą światło lasera. Aby cieszyć się efektami depilacji laserowej należy wykonać serię zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Pełna seria w zależności od predyspozycji może wynosić ok. 6 zabiegów. Kwestia odczuwanego bólu jest bardzo indywidualna i będzie się różnić w zależności od miejsca wykonywanego zabiegu oraz używanego urządzenia.

Co wpływa na odczuwany ból?

Czynnikiem, który będzie uzależniał odczuwany ból jest istotnie zawartość melaniny w organizmie. Czym wyższa zawartość barwnika w skórze i włoskach, tym ból podczas wykonywanego zabiegu może być wyższy. Co za tym idzie również grubsze włoski, mogą wpływać na mniej przyjemny zabieg. To wszystko związane jest z działaniem lasera, który wysyła wiązkę światła, która działa na barwnik zawarty we włoskach.

Oczywiście ogromne znaczenie ma również urządzenie, którym wykonywany jest zabieg depilacji laserowej. Na rynku dostępne są już nowoczesne urządzenia wykorzystujące technologie mające zapewnić jak najwyższy komfort przeprowadzanego zabiegu. Jednym z takich urządzeń jest Epila Laser, która dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej oraz ssącej, gwarantuje bezbolesny lub prawie bezbolesny zabieg. Dzięki technologii chłodzenia, przed emisją światła, skóra zostaje zmrożona co znacząco zmniejsza odczuwalność bólu, natomiast zastosowana w dużej głowicy technologia zasysania, przez wciąganie poszczególnych fałd skóry niweluje ból obecny podczas emisji wiązki światła.

Odczuwanie bólu może być również związane z partią ciała poddawaną zabiegowi. Pewne części ciała wykazują wyższą wrażliwość na ból. Jednym z takich miejsc jest górna warga, która jest miejscem niezwykle delikatny, dlatego Panie o niskim progu bólu mogą odczuwać większy dyskomfort podczas epilacji. Innymi miejscami o wyższej wrażliwości są pachy oraz bikini. Natomiast, w tym przypadku większość Pań nie powinno odczuwać mocnego bólu, raczej miejscowy, krótkotrwały dyskomfort. Natomiast epilacja laserowa pozostałych partii ciała takich jak uda czy łydki nie powinna sprawiać bólu.

Czy można zmniejszyć ból odczuwany podczas zabiegu?

Istnieje kilka wskazówek, które mogą przyczynić się do lepszego przebiegu zabiegu. Wśród nich warto wspomnieć o zaprzestaniu opalania na 3-4 tygodnie przez zabiegiem. Należy również zrezygnować z używania samoopalacza na 2-3 tygodnie przez rozpoczęciem epilacji. Nie wykonuj depilacji na 5 tygodnie przed zabiegiem (nie dotyczy to golenia włosków). Przed zabiegiem nie wykonuj peelingów oraz nie korzystaj z sauny, czy gorących kąpieli. Po zastosowaniu powyższych wskazówek, zabiegi epilacji laserowej nie powinien już stanowić problemu.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up