01.10.2019

Dla kogo trening IMOOVE?

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na swoją sprawność fizyczną, mając świadomość, iż od jakości pracy całego układu kinetycznego zależą nasze możliwości ruchowe nie tylko w chwili obecnej, ale też w przyszłości. Decydujemy się zatem nie tylko zmienić swoje codzienne nawyki i więcej czasu poświęcać na ruch, ale również korzystamy z najnowszych możliwości pracy nad swoim ciałem. Potrzebuje ono holistycznego podejścia, jednoczesnej aktywacji mięśni, stawów i włókien, zlokalizowanych we wszystkich obszarach naszego ciała. Takie podejście zostało wykorzystane w treningu IMOOVE.

Specjalistyczne, wielofunkcyjne urządzenie IMOOVE

Sprzęt IMOOVE swoim wyglądem przypomina rozbudowane urządzenia, które możemy spotkać na wyposażeniu siłowni. Posiada platformę, specjalne czujniki odczytujące poziom koordynacji naszych ruchów, monitor do ustawiania parametrów i wyboru programu, a także liczne akcesoria, pozwalające na wykonywanie różnego rodzaju ruchów o szerokim zakresie. Urządzenie jest przystosowane do pracy nad poprawą pracy i siły naszych mięśni, koordynacją ruchową, elastycznością stawów, ale też nad powrotem do zdrowia po przebytych kontuzjach związanych z układem ruchu.

Dla sportowców

Trening IMOOVE znalazł swoje zastosowanie w sporcie zawodowym. Jak wiadomo, regularnie trenujący sportowcy, narażają swoje ciało oraz organizm na duże obciążenie. Mięśnie i stawy muszą być dobrze przygotowane do wzmożonej pracy. Przekłada się to nie tylko na efektywność treningu i lepsze efekty, ale również na ograniczone ryzyko wystąpienia kontuzji. Sprzęt IMOOVE posiada specjalne programy przeznaczone dla sportowców, których celem jest poprawa sprawności fizycznej i zwiększona siła wykonywanych ruchów. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, co pozwala na dopasowanie treningu indywidualnie do dyscypliny sportowej i potrzeb sportowca. Można wybierać spośród 3 poziomów intensywności, które dotyczą 5 obszarów – dynamiki, rozciągania, koordynowania, wzmacniania, jak i wytrzymałości mięśni.

Dla aktywnych

Siłownia, fitness, bieganie i rower to tylko przykłady treningów, z jakich możemy korzystać na co dzień. Utrzymanie dobrej formy i kondycji jest równie ważne jak siła, zwinność i zgrabna sylwetka. Trening IMOOVE skierowany jest również do osób, którym zależy na ładnym wyglądzie, stosunkowo dobrej sile mięśniowej i prawidłowej postawie. W IMOOVE mamy do czynienia ruchami Élisphérique®, które odpowiadają za głęboką stymulację stawów i mięśni. Urządzenie oferuje fantastyczne programy treningowe tj. pilates, cardio, stretching i ćwiczenia wzmacniające. Jest więc niezwykle wszechstronne, umożliwia przeprowadzenie praktyczne każdego rodzaju treningu.

Dla osób w każdym wieku

Czy wiesz, że tylko 10 minut dziennie regularnych treningów IMOOVE skutecznie oddziałuje na zmiany organizmu, które są wywołane naturalnym procesem starzenia się organizmu? Dostrzega się wyraźną poprawę koordynacji ruchowej oraz elastyczności i sprężystości ciała. W celach profilaktycznych polecamy wybór treningów wzmacniających i poprawiających ruchomość stawów. Na urządzeniu IMOOVE pracują również rehabilitanci, którzy wykorzystują go przy schorzeniach narządów ruchu, jak np. nadmiernego napięcia w okolicy karku, zaburzeń stawu kolanowego czy też zapalenie panewki głowy kości ramiennej.

W treningu IMOOVE łączy się układ mięśniowy z nerwowym, dzięki temu możliwe jest oddziaływanie na cały łańcuch kinetyczny, opóźniając przy tym proces starzenia się organizmu i zwiększając szansę na dłuższe zachowanie sprawności ruchowej.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up