27.12.2019

Dlaczego warto zainwestować w fotel barberski?

Już nie tylko panie, ale też panowie odwiedzają regularnie salon fryzjerski. Mężczyźni również dbają o swój wygląd, dostrzegli, że w ten sposób mogą poczuć się lepiej „w środku”. To spowodowało, że w naszym kraju rozwinęła się branża fryzjerska męskiego. Panom przestało to jednak wystarczać i słusznie, wymagać należy coraz więcej, a poprzeczkę stawiać coraz wyżej. Pojawiła się moda na… brodę! Wraz z nią na ulicach najpierw dużych, a potem mniejszych miast zaczęły otwierać się barber shopy. To właśnie w tym miejscu specjaliści zajmują się męską brodą, jej wyglądem i kondycją.

Stanowisko barberskie musi być odpowiednio wyposażone, nie może w nim zabraknąć specjalnego fotela. To dzięki niemu barber zapewni sobie wygodę i precyzję wykonywanych zabiegów, a klient otrzyma maksymalny komfort oraz poczucie, że jest traktowany jak wyjątkowy klient.

To tutaj rozgrywa się akcja

Nic nie zastąpi profesjonalnego fotela barberskiego. Cechuje się on specjalną konstrukcją i funkcjami, które umożliwiają barberowi jeszcze lepsze wykonywanie swojej pracy. Równie ważna, dla niektórych nawet będąca nawet priorytetem, jest wygoda klienta. Panowie spędzają w barber shopie nawet ponad godzinę. Strzyżenie i pielęgnacja brody wymaga od nich przyjęcia odpowiedniej pozycji, niekoniecznie wygodnej bez odpowiedniego podparcia głowy. Zatem zwykłe krzesło lub fotel z niskim oparciem nie będzie najlepszą opcją przy wykonywaniu długiego zabiegu. Ma to też wpływ na zdrowie klienta. Napięcie mięśni karku skutkuje bólem, a niekiedy nawet urazem.

Fotel barberski umożliwia wyeliminowanie wszystkich tych problemów. Stanowisko przystosowane do zabiegów strzyżenia i pielęgnacji brody stanowi centrum męskiego małego świata brodaczy. Wymagania i oczekiwania nadal rosną, dlatego jeżeli już na etapie przygotowywania stanowiska pracy pozostajesz w tyle, masz niewielkie szanse na to, aby zyskać zaufanie klientów, wykorzystując tylko swoje umiejętności.

Jak wybrać dobry fotel barberski?

Fotel barberski koniecznie powinien mieć regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu będziesz mógł ją dopasować do wzrostu swojego klienta, zapewniając również sobie komfort pracy. W nowoczesnych fotelach stosuje się podnośniki w formie pompy hydraulicznej, która wyróżnia się dużą niezawodnością i wytrzymałością. Pozwala na swobodną i precyzyjną regulację wysokości fotela. Cała konstrukcja musi być stabilna. Najlepszym wyborem będą modele z płaską podstawą ze względu na ich większą stabilność. Musimy uwzględnić, że waga panów jest czasem duża, znacznie większa niż u pań. Ponadto nie może przy fotelu zabraknąć zagłówka i podnóżka. Dobrze jest, jeżeli wybrany model posiada regulację nie tylko wysokości siedziska, ale też kąta nachylenia oparcia. To umożliwi Ci pracę na siedząco. Warto o tym pomyśleć, szczególnie że praca barbera to często kilka godzin w pozycji stojącej lub pochylonej. Nie jest to zdrowe dla kręgosłupa.

Wśród praktycznych funkcji może się też znaleźć opcja obracania się fotela wokół własnej osi. Strzyżenie będzie dokładniejsze i wykonane w krótszym czasie. Ponadto, wygląd fotela powinien pasować do stylistyki wnętrza. Bardzo często to właśnie on robi to pierwsze wrażenie, musi być dobre, świadcząc o profesjonalizmie barbera.

Wyposażasz swój barber shop? Zacznij od tego, co najważniejsze – Twojego stanowiska pracy, czyli profesjonalnego fotela barberskiego.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up