18.01.2022

Działanie multistymulacji mikropęcherzykowej w zakresie wyszczuplania ciała i ujędrniania skóry

Według najnowszej wiedzy o budowie ciała ludzkiego wszystkie tkanki miękkie spajane są ze sobą poprzez włókna tkanki łącznej. W taki sposób połączone są pomiędzy sobą również najistotniejsze z punktu widzenia estetycznego wyglądu ciała organy takie jak skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową, czy mięśnie (1,2,3). Ze względu na tą spójność w budowie zabiegi kosmetyczne poprawiające wygląd są najskuteczniejsze wtedy, kiedy poddane zostanie im całe ciało. Holistyczne podejście gwarantuje, iż zabieg zostanie wykonany nie tylko w miejscu, w którym problem uwidacznia się na skórze na przykład cellulitem, ale również w miejscu źródła problemu (na przykład zwłóknienia tkanek). W oparciu o tę wiedzę powstało urządzenie Icoone® wraz z Patentem Roboderm®.

 PATENT ROBODERM® polega na umieszczeniu w głowicy rolek z licznymi mikrootworami. Poza komorą główną tworzą one dwa dodatkowe miejsca stymulacji skóry przez podciśnienie. Taka budowa głowicy zabiegowej pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne opracowanie całego ciała. W trakcie przesuwania jej po ciele mikrootwory zasysają skórę poddając ją zjawisku multistymulacji mikropęcherzykowej. Dostarczony do tkanek bodziec stymulujący wykorzystując ich jednolity sposób połączenia między sobą zostaje przekazany wszerz i w głąb ciała. Taka technika pracy nazywana jest praca kaskadową. Jej celem jest dostarczenie bodźca do komórek tłuszczowych i fibroblastów. Bodziec docierając do komórek nie niszczy ich, a w bezpieczny sposób pobudza je do zwiększenia intensywności naturalnie zachodzących w nich przemian. W ten sposób, w komórkach tłuszczowych usprawniony zostaje proces rozkładu tłuszczu co prowadzi do zmniejszenia obwodów ciała i bezinwazyjnego modelowania sylwetki. Z kolei fibroblasty po odebraniu bodźca zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych co skutkuje poprawą struktury skóry i jej ujędrnieniem.

 BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ ZABIEGU

Patent Roboderm® i multimikrostymulacja poza działaniem ujędrniającym i wyszczuplającym na ciało niesie ze sobą jeszcze inne zalety. Jedną z nich jest precyzja i ogromna wydajność działania. Bodźcowanie skóry możliwe jest z prędkością do 21 600 mikrostymulacji na minutę pracy. Dzięki temu w trakcie jednego zabiegu każda okolica ciała jest bardzo dokładnie opracowana.

Kolejną zaletą Patentu Roboderm® jest wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu. Za sprawą mikrootworów umieszczonych w rolkach skóra jest podtrzymywana zanim zostanie zassana do komory głównej. Pozwala to na zmniejszenie sił działających na naczynia krwionośne oraz włókna podporowe skóry, w związku z czym skóra nie jest rozciągana. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny nawet dla skór wiotkich oraz naczyniowych.

Patent Roboderm® i wywołane przez niego zjawisko multistymulacji mikropęcherzykowej całkowicie zmienia mechanizm działania masażu podciśnieniowego na tkanki. Skuteczność, precyzja i wydajność oraz całkowita bezinwazyjność multistymulacji mikropęcherzykowej sprawia, iż jest ona kluczowym elementem zabiegu Icoone®.

Bibliografia:
1. JC Guimberteau. The sliding mechanics of the subcutaneous structures in man Illustration of a functional unit: the microvacuoles. Studies of the Académie Nationale de Chirurgie. 2005, 4(4): 35-42.
2. Guimberteau JC, Armstrong C. Architektura żywej powięzi człowieka. Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię. Adaptacje i zmiany wielowłókienkowej sieci. S3 Publishing, 2015, str. 141-166.
3. Guimberteau JC, Armstrong C. Architektura żywej powięzi człowieka. Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię. Ciągłość tkanki. S3 Publishing, 2015, str. 13-59.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up