19.11.2019

EPILA LASER

Jesień to doskonały okres, by rozpocząć lub wznowić zabiegi depilacji laserowej (epilacji). Najnowocześniejsze urządzenia wyposażone w laser diodowy pozwalają w skuteczny i trwały sposób pozbyć się niechcianego owłosienia przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu dla klienta.

Jednym z takich urządzeń jest dostępny w naszej ofercie EPILA LASER.

Sprzęt ten powstał w oparciu o najnowsze badania oraz trendy na rynku depilacyjnym i wyposażony jest w niezwykle skuteczne diody laserowe oraz unikalny system chłodzenia szafirowego, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego i bezbolesnego zabiegu bez ryzyka powstania poparzeń i przebarwień. Specyfika impulsu sprawia, że klient nie czuje bólu podczas zabiegu oraz nie potrzebuje żelu zabiegowego ani znieczulenia.

Urządzenie wyposażone jest również w głowicę o dużej powierzchni działania, co znacznie skraca czas zabiegu, zwiększając tym samym komfort. EPILA LASER pozwala na dokładną i szybką pracę na wszystkich partiach ciała dzięki wyborowi pomiędzy dużą głowicą do większych partii, na przykład nóg czy pleców oraz małą głowicą do obszarów takich jak twarz czy strefa bikini.

Jak działa laser diodowy EPILA LASER?

Specyficzna długość fali 810 nm precyzyjnie penetruje warstwy skóry i dociera bezpośrednio do mieszków włosowych, wywołując zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę i zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Zjawisko to najskuteczniejsze jest dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu. Pozostałe fazy są niereaktywne na działanie lasera ze względu na niedostateczną ilość barwnika, który dochodzi z włosa bezpośrednio do mieszka włosowego. Stwarza to potrzebę wykonania minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio co 4 – 12 tygodni. Szacuje się, że po pierwszym zabiegu utrata włosów oscyluje między 30 a 40%, natomiast po kolejnych trzech zabiegach około 80 – 90%.

Szybkie i trwałe efekty eliminują uciążliwą dla większości osób potrzebę tradycyjnej depilacji poprzez golenie czy usuwanie owłosienia za pomocą wosku, co często prowadzi podrażnień i stanów zapalnych.

O czym należy pamiętać decydując się na zabieg epilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania i przeprowadzić próbę wrażliwości na laser oraz ustalić optymalne parametry dla danego fototypu skóry.

Przed zabiegiem należy skórę oczyścić z wszelkich preparatów oraz ogolić występujące na niej włosy (nie wolno ich wyrywać!). Skóra nie może być opalona, przesuszona, podrażniona ani złuszczana do 2-3 tygodni przed epilacją.

Po zabiegu skórę poddaną zabiegowi należy traktować delikatnie, unikać gorącej wody, nie trzeć, nie złuszczać i stosować delikatne preparaty pielęgnacyjne bez alkoholu. Nie wolno również opalać się do 2 tygodni po zabiegu.

Reakcje skóry na zabieg są indywidualne, ale do najczęstszych należą krótkotrwały rumień i obrzęk okołomieszkowy. Ewentualne powikłania w postaci pęcherzy, przebarwień i odbarwień są sporadyczne i zwykle są skutkiem nieprzestrzegania zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po nim. Większość z tych skutków ubocznych ma charakter przejściowy.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up