24.09.2019

Fotel kosmetyczny – podstawowy mebel w profesjonalnym salonie

Najważniejsze miejsce w salonie kosmetycznym to strefa, gdzie znajduje się fotel i wykonywane są wszelkie zabiegi. Zatem to właśnie ten mebel decyduje w znaczącym stopniu o zadowoleniu klientów. Warto poświęcić więcej czasu na jego wybór, rozważając kilka opcji. Przy zakupie uwzględniamy kilka kluczowych cech fotela, poszukując modelu, który najlepiej odpowiada naszym preferencjom i oczekiwaniom. Fotel kosmetyczny musi być wygodny dla Ciebie i klienta. Duże znaczenie ma zarówno jest kształt i materiał, z jakiego jest wykonany, jak też dodatkowe funkcjonalności, np. regulacje oparcia, siedziska i podnóżka.

Rodzaje foteli kosmetycznych

Fotele kosmetyczne mają prawie zawsze regulowane oparcia, podnóżki i siedziska. Różnica polega jednak na sposobie ich obsługi. Wyróżnić możemy fotele manualne, najprostsze, a jednocześnie najtańsze rozwiązanie. Fotel regulujmy manualnie, dopasowując do rodzaju wykonywanego zabiegu i obsługiwanego klienta. Zazwyczaj fotele manualne wyróżniają się lekką konstrukcją, ponieważ są pozbawione systemu elektrycznego. Alternatywą są fotele hydrauliczne, w których stosuje się specjalne dźwignie do regulacji. Najbardziej zaawansowane technologicznie fotele posiadają regulację elektryczną. Ich zaletą jest łatwość oraz komfort obsługi, precyzyjne i szybkie dopasowanie odpowiedniej wysokości i położenia poszczególnych elementów, jak podnóżka, oparcia i siedziska.

W poszukiwaniu idealnego fotela kosmetycznego

Musisz przede wszystkim uświadomić sobie, że fotel wybierasz dla swojego klienta i to jego komfort i wygoda są Twoim celem. Nie możesz jednak zapominać, że to Twoje miejsce pracy musi sprzyjać dobrze wykonanym zabiegom. Ponadto, ważne jest, aby dopasować go pod względem stylistycznym do wystroju wnętrza salonu. Na fotelu wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne, manicure, pedicure i makijaże. To, do czego będzie Ci służył, warunkuje konieczność wyposażenia go w dodatkowe funkcje. W nowoczesnych fotelach kosmetycznych montuje się silnik elektryczny, który umożliwia sterowanie nimi bez najmniejszego wysiłku. Wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, mają miękkie i wygodne siedzisko. Cechują się odpowiednio wyprofilowanym kształtem, dopasowanym do naturalnych kształtów ludzkiego ciała. Dla trwałość i żywotność mebla wpływ ma też stabilność konstrukcji, co też nie jest bez znaczenia w kwestii bezpieczeństwa jego użytkowania.

Fotel kosmetyczny najczęściej jest w uniwersalnym kolorze białym. To nie tylko rozwiązanie najbardziej uniwersalne i pasujące do każdego wnętrza, ale też pozwalające zaprezentować salon jako czysty i o wysokim poziomie higieny. Biel kojarzy nam się ze sterylnością, co w salonach kosmetycznych jest jedną z ważniejszych cech.

Fotel kosmetyczny postaw w miejscu, w którym masz wystarczająco dużą przestrzeń do wyposażenia jej również w półki na kosmetyki i akcesoria, przydatne narzędzia i sprzęty. Musisz mieć komfort i wygodę pracy, swobodę poruszania się i ruchów podczas wykonywania zabiegu.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up