27.04.2020

Infrazon – luksus czy standard w salonie fryzjerskim?

Dla kobiety wizyta w salonie fryzjerskim to nie tylko konieczność wynikający z chęci poprawy wyglądu swoich włosów. Owszem to też się liczy, ale też ważna jest chęć zrobienia czegoś dla siebie, poświęcenia czasu samej sobie, oderwanie się od codzienności. Dlatego też fryzjerzy powinni nieustannie dążyć do poprawy swoich usług i zabiegów. Służą do tego umiejętności, ale też sprzęty, wykorzystywane we fryzjerstwie. Jednym z tych, którego dzisiaj nie może zabraknąć w żadnym profesjonalnym salonie, jest infrazon fryzjerski.

Co to jest infrazon fryzjerski?

To wszechstronne urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu, które wykorzystuje się zarówno do tradycyjnych, jak i też nowoczesnych zabiegów fryzjerskich. Jego działanie opiera się na technice ogrzewania promieniami podczerwonymi. Dzięki nim składniki aktywne wnikają szybciej w strukturę włosa, co przyśpiesza ich działanie i zwiększa skuteczność. Jest to spowodowane stymulacją ruchu cząsteczek. Głównym elementem infrazonu jest tzw. hełm wyposażony ze wszystkich stron w pola grzewcze. Wybierając odpowiedni program, możemy zdecydować, czy ma być nagrzewana cała powierzchnia włosów czy tylko jej fragment. W nowoczesnych modelach znajdują się też panele sterujące, za pomocą których dostosowujemy parametry do zabiegu, ustawiając właściwą temperaturę i czas pracy.

Infrazon fryzjerski możemy wykorzystać w salonie na wiele sposobów, zarówno do typowego suszenia włosów, jak i keratynowego prostowania. Znalazł on swoje zastosowanie również przy koloryzacji, trwałej ondulacji, rozjaśnianiu, a nawet zabiegach leczniczych, które mają zlikwidować problem łupieżu, nadmiernego wypadania włosów i łysienia.

Kryteria wyboru, czyli infrazon fryzjerski w najlepszym wydaniu

Kiedyś było to urządzenie pojawiające się w jedynie w najbardziej ekskluzywnych salonach fryzjerskich. Dzisiaj już nie jest dla nikogo zaskoczeniem jego obecność nawet w małych salonach. Znacznie bardziej zastanawiające jest to, dlaczego w niektórych zwyczajnie go brakuje. Infrazon fryzjerski pozwala nie tylko zwiększyć skuteczność wykonywanych zabiegów, ale również oszczędzić czas i lepiej zorganizować sobie pracę. Wybierając urządzenie, zwróć uwagę na jego funkcje, czy posiada regulację temperatury i czasu pracy, a także umożliwia wybór konkretnych programów. Ważne jest, żeby można było dowolnie ustawiać jego położenie, dostosowując indywidualnie do klientki. Infrazony fryzjerskie różnią się też konstrukcją. Do wyboru masz wersje stojące i mobilne na kółkach, które będą idealne dla salonów o większej powierzchni, gdzie jest możliwość ich ustawienia w odpowiednim miejscu. Alternatywą są infrazony wiszące, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń w salonie. Niektóre modele dodatkowo mają funkcję ozonoterapii. Umożliwia to wykonanie zabiegu na łamliwych i osłabionych włosach. Dzięki ozonowi zostają odbudowane, wygładzone i pełne blasku.

Infrazon fryzjerski jest już standardem w salonie. Model z dodatkowymi funkcjami wyraźnie podnosi standard miejsca, które jest dzisiaj traktowane nie tylko w kontekście poprawy wyglądu, ale również relaksu i odprężenia.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up