09.12.2019

Infuzja tlenowa dla poprawy zdrowia i wyglądu skór

Problemy skórne wynikają zarówno z uwarunkowań genetycznych, jak również z niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych, nieprawidłowej pielęgnacji i niewłaściwego doboru kosmetyków. W zależności od wieku, mogą być to zmarszczki i utrata jędrności, ale też trądzik, przebarwienia, a także cellulit i nadmiar skóry. W celu ich wyeliminowania lub maksymalnego złagodzenia stosuje się m.in. zabieg infuzji tlenowej. Obecnie jest jednym z najskuteczniejszych i najbardziej wszechstronnym, przywracającym skórze zdrowie oraz piękny wygląd.

Infuzja tlenowa, czyli terapia tlenem

Skóra człowieka potrzebuje tlenu, tylko wówczas wszystkie procesy zachodzą w niej prawidłowo. Jeżeli go brakuje, szybciej się starzeje, natomiast proces regeneracji komórkowej zostaje zakłócony. W konsekwencji, na skórze twarzy pojawiają się zmarszczki, skóra całego ciała traci jędrność i elastyczność, jej kondycji jest wyraźnie osłabiona. To dlatego tak istotne jest regularne jej dotlenianie, przede wszystkim zwracając uwagę na skuteczność docierania z nim do najgłębszych warstw skóry. Każda z nich go potrzebuje, nie tylko te najbardziej zewnętrzne.

Tlen do skóry dostarczamy za pomocą infuzji tlenowej. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Cały proces bazuje na technologii tlenu hiperbarycznego. Oznacza to, że jest wtłaczany w skórę dzięki podciśnieniu. Za pomocą specjalnego urządzenia w głąb skóry trafiają odpowiednie składniki aktywne, które są zawarte w stosowanych ampułkach z dobranym do typu cery serum. Bezpośrednia aplikacja umożliwia ich dostarczenie do wszystkich warstw skóry, co nie tylko ma wpływ na większą skuteczność działania składników aktywnych, ale też na szybkość reakcji organizmu.

Jak to działa?

Do wykonania zabiegu infuzji tlenowej potrzebne jest specjalne urządzenie, pobierające tlen z atmosfery. Jego zadaniem jest odseparowanie go od innych składników, w tym dwutlenku węgla. W kolejnym etapie podaje go z bardzo dużym ciśnieniem, większym niż ciśnienie atmosferyczne. Tlen podawany jest przez głowicę, nawiewającą powietrze na skórę. To umożliwia jej dotlenienie oraz poprawę mikrokrążenia. Nie tylko tlen odgrywa tutaj ważną rolę, ale też inne składniki wtłaczane w skórę podczas zabiegu.

Zabieg o wszechstronnym zastosowaniu

Infuzja tlenowa w ofercie gabinetu kosmetycznego pozwala znacząco poszerzyć zakres wykonywanych usług. Zabieg można wykonywać zarówno na twarz, jak i ciało. Jego głównym celem jest poprawa kondycji skóry poprzez dotlenienie jej komórek. Powoduje również przyśpieszenie metabolizmu i procesu detoksykacji. Jednocześnie też wzmocnione zostają mechanizmy obronne skóry. Infuzję tlenową poleca się profilaktycznie dla spowolnienia procesu starzenia się skóry, ale też kiedy już się on rozpocznie jako zabieg wygładzający zmarszczki i ujędrniający skórę. Wskazaniem do zabiegu jest też trądzik i mocno zanieczyszczona skóra, a także przebarwienia i plamy. Pomaga w redukcji cellulitu i przy rozciągniętej skórze. Infuzja tlenowa znalazła swoje zastosowanie w zmniejszaniu widoczności blizn.

Infuzje tlenową wykonasz z wykorzystaniem urządzenia OxyProAge oraz selektywnie dobranych kosmetyków bogatych w składniki aktywne o kierunkowym działaniu, odpowiadającym konkretnym problemom skórnym.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up