21.04.2022

Jak przygotować skórę do lata

Wiosna już na dobre zawitała w kalendarzach, co oznacza, że powoli zbliżamy się do sezonu letniego. Odkryte nogi oraz ramiona na dobre zagoszczą na ulicach. Jednak zanim to nastąpi, warto poświęcić więcej uwagi pielęgnacji ciała, aby przygotować skórę do tego wyjątkowego sezonu. Lato to przede wszystkim dużo słonecznych dni, a co za tym idzie, skóra narażona na promieniowanie UV. Nasze ciało oraz cera po zimie jest szczególnie wrażliwa i narażona na podrażnienia. Niskie temperatury, oraz suche powietrze w ogrzanych pomieszczeniach, mają swoje konsekwencje w jej stanie. Wysuszony i często zgrubiały naskórek wymaga szczególnej pielęgnacji. Mniejsza aktywność fizyczna i częstsze wieczory ze słodkimi przekąskami mogą skutkować w uwidocznieniu cellulitu na ciele, czym warto zająć się już teraz. Poniżej w kilku krokach przedstawimy plan przywrócenia blasku i jędrności ciała.

Po pierwsze – oczyszczanie skóry

Złuszczanie naskórka jest niezbędnym elementem rytuały pielęgnacji każdej części ciała. Peeling to doskonały sposób na pozbycie się zgrubiałego naskórka, czy toksyn. Masaż peelingujący uelastyczni skórę oraz doda jej miękkości. Tak przygotowany naskórek, będzie gotowy na przyjęcie produktów nawilżających w kolejnych etapach pielęgnacji. Na półkach sklepowych znajdziemy wiele produktów peelingujących, ale możemy przygotować również swój własny, naturalny peeling wykorzystując składniki które znajdziemy w domu. Do jego przygotowania możemy wykorzystać fusy z kawy, sól morską czy cukier w połączeniu z olejkami. Możemy również skorzystać ze specjalnych rękawic peelingujących np. wykonanych z lnu, których dodatkowym atutem jest poprawa krążenia krwi.

Po drugie – intensywne nawilżanie

Tak przygotowana skóra, wymaga właściwego nawilżenia. Odwodniona po trudnym sezonie grzewczym i niskich temperaturach wymaga specjalnego traktowania. Oprócz wykorzystania produktów nakładanych powierzchniowo, pamiętajmy o nawodnieniu organizmu od wewnątrz, pijąc odpowiednią ilość wody. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała, kierujmy się naturalnym składem produktu oraz szukajmy produktów dedykowanych głębokiemu nawilżeniu. Regularne balsamowanie ciała sprawi, że skóra stanie się odżywiona, miękka i pełna blasku.

Po trzecie – masaż podciśnieniowy

W tym szczególnym czasie warto skorzystać z pomocy najnowszych technologii dostępnych w salonach kosmetycznych. W walce z cellulitem idealnym rozwiązanie będzie masaż podciśnieniowy. Dzięki zastosowaniu głowic masujących w połączeniu z podciśnieniem, skóra zostaje pobudzona do regeneracji, złogi tłuszczu zostają usunięte wraz z toksynami, dzięki poprawie metabolizmu. Masaż oprócz korzyści w postaci gładkiej i ujędrnionej skóry, jest zabiegiem bardzo relaksującym, pozwalającym na chwilę wytchnienia.

Po czwarte – ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Produkt niezbędny w miesiącach, kiedy słońce gości na bezchmurnym niebie to na pewno krem z filtrem UV. Pamiętajmy, żeby chronić skórę nie tylko podczas wypoczynku na plaży, ale również wiosną i latem podczas codziennych obowiązków. Skóra wystawiona na silne promieniowanie UV, szybciej się starzeje i jest skłonna do pojawienia się przebarwień, których z pewnością staramy się unikać. Dlatego, wybierajmy kremy z filtrem SPF dobrej jakości, które będą stanowiły barierę przed szkodliwym działaniem słońca.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up