29.04.2022

Jak skutecznie walczyć z luźną skórą?

Coraz cieplejsze dni zachęcają do zakładania lżejszych ubrań i odsłaniania ciała. Wielkimi krokami zbliża się również czas upragnionych letnich urlopów, a co za tym idzie sezon na bikini. Jednak ze względu na różnego rodzaju defekty ciała u wielu osób myśl o plażowaniu wywołuje raczej zawstydzenie niż radość. Jednym z powszechnych problemów jest luźna, obwisła skóra wpływająca na wygląd i poczucie atrakcyjności, dlatego już teraz warto spróbować jej zaradzić.

Nadmiar luźnej skóry najczęściej spowodowany jest znaczną utraty wagi w bardzo krótkim czasie, głównie w wyniku intensywnego odchudzania. W przypadku pań ta przypadłość może wystąpić po okresie ciąży. Miejsca, w których zlokalizowane są niechciane fałdy skóry to przede wszystkim brzuch, boczki ale też uda czy ramiona. 

Dieta pod lupą

Szukając przyczyn problemu luźnej skóry w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swojej diecie. Niewłaściwy sposób odżywiania się w pierwszej kolejności mocno rzutuje na zdrowie, co prędzej czy później znajduje odzwierciedlenie również w naszym wyglądzie. Z głową należy podchodzić do różnego typu kuracji odchudzających, które nieraz mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. W sprawie diety najlepiej skonsultować ze specjalistą, który doradzi jak stopniowo pozbyć się zbędnych kilogramów, bez niepożądanych skutków ubocznych.

Więcej ruchu

Zgromadzony tłuszcz sprawia, że skóra rozciąga się oraz traci napięcie i jędrność, dlatego tak trudno o powrót do jej poprzedniego stanu. Na drodze ku poprawie wyglądu nie może zabraknąć oczywiście aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przyrostu mięśni, które w pewnym stopniu wypełnią przestrzeń podskórną. Jeśli trening połączymy ze zdrową, zbilansowaną dietą, a do tego dołożymy staranną pielęgnację pod postacią kosmetyków ujędrniających, to pewnego dnia zobaczymy pierwsze pozytywne zmiany w naszej sylwetce.

Masaż próżniowy na ratunek

Masaż próżniowy zarówno przeciwdziała pojawieniu się luźnej skóry jeszcze w trakcie odchudzania, jak i zwalcza ją wtedy, kiedy już mamy do czynienia z tym problemem. Jeśli na działania profilaktyczne już za późno, warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, które pomogą efektywnie zniwelować uciążliwe defekty. Masaż podciśnieniowy oddziałując na tkankę łączną, rozkłada komórki tłuszczowe i przyspiesza metabolizm. Sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, wygładzona i ujędrniona. Przy tym jest przyjemnym, relaksującym, a przede wszystkim nieinwazyjnym doświadczeniem.

W walce z luźną skórą trzeba dać sobie czas. Można oczywiście zdecydować się na zabieg chirurgiczny, choć to zawsze będzie wiązało się z długim okresem rekonwalescencji i ryzykiem poważnych powikłań. Stosując zabiegi kosmetyczne, takie jak masaż próżniowy, przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia widoczna poprawa sylwetki również jest możliwa.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up