20.09.2019

Jak urządzić salon fryzjerski. Krótki poradnik dla początkujących

Otwierasz salon fryzjerski. Spełniasz marzenie o własnym biznesie. Łączysz pasję z pracą. Zanim jednak będziesz tworzyć arcydzieła na głowach swoich klientów, musisz urządzić swój salon, wyposażając go w niezbędne sprzęty, urządzenia, meble oraz akcesoria. Niezależnie od tego, czy Twój salon będzie miał mało czy dużą powierzchnię, musi w nim panować porządek. Ważne jest zawsze pierwsze wrażenie, dlatego wnętrze powinno zostać urządzone zgodnie z najnowszymi trendami, estetycznie i w dobrym guście. Nie wiesz od czego zacząć i co tak naprawdę jest Ci potrzebne? Pomożemy Ci urządzić Twój nowy salon!.

Na dzień dobry recepcja

Odpowiednio zaplanowana przestrzeń to klucz do sukcesu i powodzenia. Salon musimy podzielić na strefy. Wyróżniamy strefę poczekalni i recepcji, stanowisk fryzjerskich, mycia i strefę socjalną. Zacznijmy od pierwszej, o której nierzadko fryzjerzy zapominają. Nawet w małym salonie fryzjerskim musi znaleźć się recepcja, czyli miejsce, gdzie witamy klientów, umawiamy ich na kolejne wizyty, a także żegnamy z uśmiechem. To właśnie recepcja odpowiada za pierwsze dobre wrażenie. Już niewielka lada z kilkoma półkami wystarczy, by zagospodarować niewielki kącik przy wejściu. Jeżeli chcesz zachwycić swoich klientów, wybierz ladę z podświetleniem LED lub szklaną witryną, w której wyeksponujesz przykładowe kosmetyki używane w Twoim salonie. Przy recepcji warto też postawić miękką sofę lub fotele oraz niewielki stolik kawowy. To tutaj Twoi klienci będą mogli poczekać na obsługę, napić się kawy lub herbaty oraz przejrzeć czasopisma fryzjerskie.

Twoje miejsce pracy

Najwięcej uwagi i energii poświęcamy jednak aranżacji stanowiska pracy. Powinno być dobrze zaplanowane, umożliwić Ci wówczas swobodę wykonywania swoich obowiązków, a także zapewni komfort Twoim klientom, którzy niekiedy spędzają w salonie długie godziny. Ustal kolorystykę wnętrza, co ma duże znaczenie dla samopoczucia osób, które będą w nim przebywać. Zazwyczaj w salonie dominują jasne kolory, chociaż są osoby, które lubią mocniejsze akcenty kolorystyczne.

W strefie mycia nie może zabraknąć wygodnej myjni, w większych salonach mogą być dwie lub trzy, aby możliwe było jednoczesne obsłużenie kilku klientów. Myjnia powinna mieć wygodny fotel, a także regulowaną wysokość. Dodatkowy komfort zapewnisz klientom, jeżeli wybierzesz myjnię z masażem. Przy stanowiskach pracy muszą koniecznie pojawić się lustra, konsole fryzjerskie i fotele z regulowaną wysokością. Przydadzą się też podnóżki oraz szafki i przyborniki, w których znajdzie się miejsce na wszystkie Twoje przybory fryzjerskie. Liczba stanowisk uzależniona jest oczywiście od wielkości salonu oraz zespołu pracowników. Każdy fryzjer powinien mieć swoje stanowisko pracy.

Ponadto salon musimy wyposażyć w suszarki i infrazony. Niezbędne jest też dobre oświetlenie o neutralnej barwie. W strefie socjalnej niech pojawią się dodatkowe półki i szafki na środki czystości oraz zostanie zagospodarowane miejsce do bezpiecznego przygotowywania farb.

Niech Twój biznes się rozwija. Powodzenia!

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up