16.11.2022

Jak wspomagać efekty zabiegowe?

Każdej osobie, która korzysta z usług gabinetów kosmetycznych zależy na tym, aby osiągnięte za sprawą przeprowadzonych tam zabiegów efekty pozostały z nią jak najdłużej. O ich największej skuteczności można mówić wtedy, kiedy za profesjonalną pielęgnacją pójdzie podjęcie dodatkowych starań we własnym zakresie oraz wprowadzenie do swojego życia zdrowszych nawyków.

Oczekując szybkich rezultatów wykonywanych przez specjalistę zabiegów kosmetycznych, często zapominamy o tym, jak nieodzownym elementem w dążeniu do założonego celu, którym może być na przykład wymodelowanie sylwetki, jest codzienne dbanie o siebie. Jeśli chcemy cieszyć się znaczną poprawą kondycji naszego ciała lub zredukować niedoskonałości, nie wolno nam pominąć własnego zaangażowania w tę kwestię również po wyjściu z salonu kosmetycznego. Podjęcie tego wysiłku i zmiana niektórych aspektów prowadzonego stylu życia może zaowocować wzmocnieniem osiągniętych efektów.

Zgodnie z planem

\Jedną z głównych zasad, którą powinniśmy kierować się zarówno jeśli mowa o zabiegach, jak i w przypadku działań pozabiegowych jest systematyczność. Nie bez przyczyny zabiegi, takie jak masaż podciśnieniowy odbywają się w seriach, a po ich zakończeniu dla podtrzymania rezultatów zaleca się dodatkowe wizyty przypominające. Z tego samego względu, warto wprowadzić do swojego życia codzienne rytuały pielęgnacyjne oraz dbać o ich przestrzeganie. Skupiając się na odpowiednim oczyszczeniu, nawilżeniu i ochronie naszej skóry rano oraz wieczorem bez wątpienia jesteśmy w stanie poprawić jej kondycję. Regularność jest wskazana również w przypadku aktywności fizycznej, która stanowi bardzo dobry sposób na utrwalenie efektów zabiegowych. Można zacząć wprowadzać ją choćby poprzez dłuższe spacery czy wplatanie dodatkowego ruchu w proste codzienne czynności, takie jak wchodzenie po schodach. W miarę możliwości świetnym uzupełnieniem tej rutyny będą również kilkunastominutowe ćwiczenia.

Zdrowe nawyki

Przyłożenie większej wagi do stylu życia i wprowadzenie w nim kilku istotnych zmian stanowi kolejny krok dla wspomagania efektów masażu podciśnieniowego. Największy wpływ na nasze zdrowie ma to, co spożywamy. Składnikami zbilansowanej diety, na które warto zwrócić uwagę w trakcie korzystania z zabiegów kosmetycznych, są między innymi błonnik, białko roślinne, węglowodany złożone oraz witaminy. W zachowaniu równowagi organizmu ogromną rolę pełni również nawadnianie. Niedobór wody może zdecydować o pogorszeniu stanu skóry oraz zaburzyć metabolizm. Wprowadzając do naszego życia zdrowe nawyki, jednocześnie powinniśmy pozbyć się tych niewłaściwych. Niewątpliwie do szkodliwych dla organizmu substancji możemy zaliczyć nikotynę oraz alkohol, który w dodatku jest kaloryczny. W trosce o jak najlepsze efekty zabiegów ograniczeniu powinna ulec również ilość soli oraz cukru dodawana do posiłków.

Zabiegi kosmetyczne same w sobie są w stanie zapewnić wiele satysfakcjonujących rezultatów. Masaż podciśnieniowy przyczynia się do pobudzenia skóry, likwidacji cellulitu, pozwala pozbyć się niechcianego tłuszczu, poprawia sylwetkę oraz ma działanie relaksujące. O odpowiedni tryb życia trzeba zatroszczyć się jednak samemu, a wtedy rezultaty mogą być jeszcze lepsze i dłużej się utrzymać.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up