31.07.2023

Jak wyszczuplić brzuch?

Wiele osób boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Najczęściej stan ten prowadzi do negatywnego postrzegania swojego wyglądu oraz jest powodem wstydliwych kompleksów, dlatego towarzyszy mu również chęć zmiany i pozbycia się niechcianych kilogramów z tej części ciała. Za ideał, do którego warto dążyć, postrzegane są za to kobiety o smukłej sylwetce obdarzone płaskim, wysportowanym brzuchem. Jak zatem przybliżyć się do osiągnięcia takiego efektu?

Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na brzuchu, nazywany potocznie “oponką”, zazwyczaj nie bierze się znikąd. Jednak nie zawsze wiąże się z nadwagą – duży wpływ może mieć na to na przykład prowadzenie niezdrowego stylu życia. Wśród głównych powodów pogorszenia kondycji w tym obszarze w pierwszej kolejności można wymienić złą, nieprzemyślaną dietę oraz zbyt mało lub zupełny brak aktywności fizycznej. Brzuch to newralgiczne miejsce, na którym dość szybko odkładają się, a następnie stają się zauważalne nasze nadprogramowe kilogramy.

Zacznij od podstaw

Szukając przyczyn powiększającego się obwodu brzucha, powinniśmy bliżej przyjrzeć się zwłaszcza naszym nawykom żywieniowym. Jeśli zależy nam na poprawie sylwetki, to z diety trzeba będzie wyeliminować dania zawierające niezdrowe tłuszcze, fast foody, słodycze czy napoje gazowane. Szkodliwe dla zachowania zgrabnej figury są również używki, takie jak spożywany w nadmiernych ilościach alkohol. W walce z przeszkadzającą nam poczuć się atrakcyjnie oponką na brzuchu pomoże nam za to picie zalecanej dziennej dawki wody oraz zrównoważona dieta bogata w błonnik i zawierająca dużo witamin i minerałów.

Dążąc do płaskiego brzucha, nie można pominąć także roli jaką odgrywa w naszym życiu aktywność fizyczna. Regularny ruch potrafi przynieść naprawdę znakomite rezultaty – pozytywnie wpływa na przemianę materii, przyspiesza metabolizm i pozwala na spalenie kalorii. Dla osób, które chcą schudnąć, szczególnie polecany jest trening aerobowy. Wskazanymi aktywnościami będą zatem na przykład bieganie lub pływanie.

Sięgnij po pomoc specjalistów

Jeśli chcemy szybko, a zarazem skutecznie pozbyć się uciążliwej oponki na brzuchu, to świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zdecydowanie się na innowacyjne zabiegi kosmetyczne. Warto wziąć tutaj pod uwagę na przykład sprawdzony, całkowicie nieinwazyjny masaż podciśnieniowy. Dzięki działaniu specjalnych głowic, podczas zabiegu dochodzi do stymulacji skóry na całej powierzchni. Ponadto masaż ten pobudza skórę do odnowy, ma wpływ na poprawę mikrokrążenia oraz rozbija nawet głęboko zlokalizowany tłuszcz. Zabieg skierowany jest między innymi do osób, którym zależy redukcji cellulitu, uporaniu się z luźną skóry i ogólnym wymodelowaniu sylwetki.

Walcząc z dodatkowymi kilogramami, poprawiamy nie tylko swoje zdrowie, ale i codzienne samopoczucie. Nie zapominajmy, że aby osiągnąć jak najlepsze efekty zabiegowe, towarzyszyć powinna im zrównoważona dieta oraz regularne ćwiczenia.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up