02.02.2023

Jak zredukować rozstępy?

Rozstępy to uciążliwy i dość powszechny problem charakterystyczny nie tylko dla kobiet, ale bardzo często dotykający również mężczyzn. Niestety niełatwo sobie z nim poradzić. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na ograniczenie występowania tych nieestetycznych bruzd, co daje szansę na znaczną poprawę wyglądu naszego ciała. Sprawdźmy, jak tego dokonać, aby nareszcie móc poszczycić się zdrową i gładką skórą.

Przyczyny powstawania rozstępów

Zanim przejdziemy do najlepszych metod zwalczania rozstępów, najpierw warto dobrze poznać przeciwnika, z którym mamy do czynienia. Te przypominające blizny zmiany skórne mogą zacząć dawać się we znaki już w okresie dojrzewania. W przypadku kobiet, ich występowanie w wielu przypadkach związane jest z okresem ciąży. Na powstawanie rozstępów wpływ ma między innymi nagły oraz intensywny przyrost masy ciała. Z tego względu ten problem może dotyczyć zarówno nastolatków, jak i osób, u których nastąpiła gwałtowna rozbudowa tkanki mięśniowej w wyniku aktywności fizycznej. Za przyczyny rozstępów uznaje się również czynniki genetyczne, zmiany o podłożu hormonalnym lub choroby. Miejscami na ciele, gdzie z omawianymi defektami można zetknąć się najczęściej, są uda, brzuch i pośladki, a także plecy czy klatka piersiowa.

Walka z rozstępami

Pierwsze działania skierowane przeciwko rozstępom najlepiej wprowadzić jeszcze zanim zaczniemy zmagać się z tym problemem. Jeśli jednak uciążliwe defekty już się pojawią, to warto zareagować na nie na możliwie jak najwcześniejszym etapie ich rozwoju, tuż po zauważeniu ich pierwszych przejawów. W tej sytuacji pomóc może na przykład aplikowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym, regularne stosowanie peelingów oraz dbanie o pełnowartościową dietę. Dzięki temu uda się zniwelować niechciane niedoskonałości oraz sprawić, że nie dojdzie do pogłębienia negatywnych zmian.

Masaż podciśnieniowy

Rozstępy są częstym powodem kompleksów, dlatego trzeba stanąć im naprzeciw, aby odzyskać upragnione poczucie atrakcyjności. Skuteczną metodą radzenia sobie z tego typu defektami skórnymi, są właściwie dobrane zabiegi kosmetyczne. Szukając efektywnego rozwiązania zdecydowanie warto wziąć pod uwagę masaż podciśnieniowy. Zabieg ten poprzez stymulację tkanki łącznej, pobudza organizm do produkcji kolagenu i elastyny, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku problemów z rozciągniętą skórą. Masaż podciśnieniowy sprawia, że ciało staje się bardziej elastyczne i ujędrnione. Docenianą przez wiele osób zasługą zabiegu jest również likwidacja cellulitu. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, poleca się wykonać całą serię, czyli minimum 10 zabiegów oraz pamiętać przy tym o zachowaniu regularności. Częste wizyty w gabinecie kosmetycznym i dbanie o siebie na co dzień to doskonały przepis na to, aby poprawić wygląd swojej skóry, pozbyć się cellulitu i zmniejszyć widoczność rozstępów, dzięki czemu przestaną być naszą zmorą.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up