15.10.2019

Konserwacja urządzeń do masażu podciśnieniowego

Prawidłowa konserwacja urządzeń do masażu podciśnieniowego pozwala na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie technicznym i wizualnym oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia usterki. Ponadto regularne czyszczenie urządzenia jest niezwykle ważne ze względów higienicznych.

Na codzienną konserwację urządzenia składa się przede wszystkim utrzymanie w czystości głowic zabiegowych. Zaleca się czyszczenie po każdym zabiegu uszczelek (flapsów) oraz powierzchni obudowy znajdujących się pod rolkami. Uszczelki pod rolkami powinny być wymieniane co 100 godzin.

Ponadto raz w tygodniu zalecamy czyszczenie urządzenia. Szuflady na głowice oraz miejsca pod pokrywą dostępu do filtrów za pomocą małej dyszy odkurzacza. Obudowa urządzenia, wyświetlacz oraz przewód zasilający czyścimy szmatką nasączaną środkiem czyszczącym nie zawierającym alkoholu.

Filtry powietrza powinny być wymieniane co 40 godzin. Urządzenie wyświetla komunikat o potrzebie zmiany filtra. Zalecamy przy zmianie oczyszczenie otworów na filtry odkurzaczem. Urządzenie posiada osobne filtry do zabiegów na ciało i do zabiegów na twarz.

Poza codzienną konserwacją urządzenia należy zaplanować przegląd, którego dokona wykwalifikowany pracownik serwisu. Przegląd taki najlepiej zaplanować w okresie jesienno-zimowym, kiedy obserwujemy mniejsze zainteresowanie zabiegami masażu podciśnieniowego. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia awarii w szczycie sezonu.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up