18.05.2020

Konsola fryzjerska modna i praktyczna

Salon fryzjerski powinien być przystosowany zarówno do klientów, jak i fryzjera. Należy więc wyposażyć wnętrze nie tylko w niezbędne meble, ale też takie, które będą łączyły funkcjonalność z wizualnym aspektem. Niezależnie od ilości stanowisk, w salonie musi znaleźć się konsola fryzjerska. Jest to centralne miejsce pracy stylisty, gdzie wykonuje się wszelkie zabiegi. Od niego więc zależy, z jak dużą przyjemnością i wygodą będziesz wykonywać swoje obowiązki, a także jak komfortowo będzie czuł się przy tym Twój klient.

Najprostsze konstrukcje

Konsole fryzjerskie to meble, które przyjmują różne formy, od prostych, po bardziej rozbudowane, z większą ilością dodatkowych elementów. Wśród tych, które mają najbardziej minimalistyczny design, są konsole wyposażone w lustro i blat. Niektóre modele dodatkowo posiadają praktyczne oświetlenie, które powinno znaleźć się przy każdym stanowisku. Takie meble wymagają jednak zakupu dodatkowych półek i szafek, bądź też mobilnych przyborników. Nie ma w nich miejsca na sprzęty i akcesoria fryzjerskie. Prezentują się jednak bardzo nowocześnie, sprawdzają się dobrze w eleganckich, dużych salonach.

Jeden mebel, kilka funkcji

Alternatywą dla mebli o niewielkich rozmiarach i podstawowym wyposażeniu są konsole, posiadające dodatkowo półki, szafki i szuflady. To rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w mniejszych salonach, gdzie mamy ograniczone miejsce i możliwości aranżacyjne. Taki wielofunkcyjny mebel nie musi charakteryzować się dużymi rozmiarami. Dyskretne ukrycie półek po bokach czy też szuflad pod blatem pozwoli zachować stanowisku minimalistyczny i nowoczesny design.

Niewielkie dodatki z dużym efektem

Konsole fryzjerskie są meblami, które możemy dowolnie modyfikować i uzupełniać o dodatkowe elementy. Bardzo często niektóre z nich już znajdują się w zestawie. Przykładem jest kabura na suszarkę, a także uchwyty na inne sprzęty, jak lokówka czy prostownica. Dzięki nim w dowolnym momencie możesz odłożyć sprzęt i jednocześnie mieć do niego łatwy dostęp przez cały czas . Zachowujesz również porządek na stanowisku pracy. Innym udogodnieniem są gniazdka zasilania. Montowane są w miejscu z łatwym dostępem, eliminując tym samym konieczność schylania się do gniazdka umieszczonego nisko, nad podłogą. Przydatny okaże się też podnóżek, dzięki któremu klient może przyjąć wygodną pozycję z podtrzymaniem i odpowiednim wyprostowaniem nóg. Jeżeli podnóżka nie ma w zestawie, warto jest kupić go jako osobny dodatek.

Mebel integralny wizualnie z wystrojem wnętrza

Konsola jest miejscem, na którym najbardziej skoncentrowana jest uwaga klienta. To także mebel, bardzo wyraźnie zaznaczający swoją obecność w pomieszczeniu. Powinien być nie tylko utrzymany w należytym porządku, ale też pasować do aranżacji i wystroju wnętrza. Jeżeli zależy Ci na klasycznej elegancji, wybierz konsole z blatem oraz ewentualnie obudową i szafkami w kolorze drewna. W nowoczesnych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się duże lustra i proste, geometryczne kształty. Chcąc zaznaczyć mocniej konkretny, intensywny kolor w aranżacji, zdecyduj się na konsole o kolorowym wykończeniu. Jeżeli w poczekalni stanęła pistacjowa sofa, to dlaczego konsola miałaby nie być w podobnym kolorze?

Konsole ponadto mogą być wiszące, przeznaczone do montażu ściennego, jak też stojące. Są opcje z jednym lub z kilkoma stanowiskami. Mebel wybieraj z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia, ilości pracowników, systemu i intensywności pracy, a także własnych preferencji estetycznych.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up