15.06.2020

Masaż próżniowy dla zdrowia i urody

Oddziałuje na skórę wielokierunkowo – odmładza ją, rewitalizuje, stymuluje procesy regenerujące, ale też redukuję tkankę tłuszczową, poprawiając tym samym wygląd i sylwetkę. Masaż próżniowy bazuje na stymulacji komórek ciała w miejscu, w którym jest wykonywany zabieg. Służy do tego specjalne urządzenie ICOONE®, wykorzystujące podciśnienie. Przy jego pomocy możliwe jest pozbycie się zarówno cellulitu, jak i blizn i obrzęków. Ponadto usprawnia pracę naczyń krwionośnych i skutecznie dotlenia tkanki, co powoduje, że jest urządzeniem sprawdzającym się świetnie jako wsparcie w niektórych chorobach.

Co to jest masaż próżniowy?

W masażu próżniowym łączy się mechanizm pracy rolek z próżnią, która powstaje na skutek działania podciśnienia. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem urządzenia ICOONE®, posiadającego specjalne głowice zasysające. Końcówki posiadają system rolek, który został umieszczony w komorze hermetycznej. Masaż próżniowy wykonuje się w specjalnym kostiumie, który ma za zadanie ułatwić przesuwanie po ciele głowicy, co przekłada się na większą efektywność zabiegu. Dla lepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów, co jest jednak uzależnione od zaawansowania problemu oraz efektów, jakie chcemy uzyskać.

Wielokierunkowe działanie ICOONE®. Efekty masażu próżniowego

Najczęściej masażowi próżniowemu poddają się osoby zmagające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Urządzenie ICOONE® rozbija tkankę tłuszczową, a także wygładza skórę i ją uelastycznia. Można więc uznać, że jest to zabieg zalecany w celu lokalnego odtłuszczenia, m.in. newralgicznych miejsc, takich jak uda i pośladki, brzuch, a także ramiona. Świetnie sprawdza się do redukcji cellulitu, rozstępów i blizn. Poprawa wyglądu skóry jest możliwa dzięki stymulacji komórek oraz odbudowie fibroblastów poprzez pobudzający wpływ na dwa kluczowe budulce skóry – kolagen i elastynę. Sprzyja to m.in. spowolnieniu procesu starzenia się skóry i naprawie tego, co już udało się zmienić naturze. Poprawia się jędrność skóry, staje się ona bardziej napięta, możliwe jest pozbycie się podwójnego podbródka i luźnej skóry. ICOONE® stosuje się więc także do zabiegów na twarz. Zabieg zaleca się osobom, u których pojawiły się już zmarszczki i zmagają się z problemem utraty jędrności skóry.

Ponadto ICOONE® znalazł swoje zastosowanie przy redukcji obrzęków limfatycznych i pourazowych. Sprawdza się doskonale u osób z chorobami reumatycznymi, łagodząc ich objawy. Masaż pomaga w usprawnieniu funkcjonowania naczyń krwionośnych i jednocześnie dotlenieniu komórek. W obwodzie układu żylnego i limfatycznego dochodzi do poprawy mikrokrążenia, dzięki czemu możliwe jest szybsze usuwanie produktów przemiany materii. Masaż próżniowy jest zalecany też sportowcom i osobom aktywnym w celu regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Można go też stosować po przebytych kontuzjach, przy skurczach mięśni i zakwasach.

Zmiany w medycynie estetycznej pozwalają zaoferować współczesnemu klientowi coraz więcej. To już nie tylko sposób na poprawę wyglądu, ale też samopoczucia, a nawet zdrowia.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up