07.09.2020

Mezoterapia latem. Wakacyjna pielęgnacja profesjonalna

Mezoterapia latem. Wakacyjna pielęgnacja profesjonalna

Wydaje się, że lato nie jest najlepszym okresem na wykonywanie zabiegów kosmetycznych, że powinniśmy z nimi poczekać do jesieni lub też poddać się im wcześniej, jeszcze wiosną. Są jednak takie zabiegi, którym lato sprzyja i można zafundować swojej skórze dużą porcję młodości i regeneracji również w wakacje. Jednym z nich jest mezoterapia, którą wykonuje się dwoma sposobami – igłową i bezigłową. Stosujemy ją w celu redukcji cellulitu, wygładzenia skóry, nawilżenia, spłycenia zmarszczek i modelowania sylwetki.

Zabieg inny niż wszystkie

Latem inwazyjne zabiegi kosmetyczne nie służą naszej skórze, ponieważ jest ona wtedy narażona na nadmierną ekspozycję na słońce. Promieniowanie UV jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów, dlatego wiele gabinetów odradza ich przeprowadzenie lub też zwraca uwagę na szczególne zalecenia. Dotyczy to m.in. peelingów chemicznych, laseroterapii czy dermabrazji. Inaczej jest w przypadku mezoterapii bezigłowej, podczas której nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawisko elektroporacji. Zabieg jest bezinwazyjny, a wykorzystywane preparaty są wręcz wskazane w okresie letnim. Efekty widoczne są szybko, dzięki czemu można już po kilku dniach pochwalić się gładką i jędrną skórą na plaży, w bikini. To skuteczny sposób na pozbycie się oznak zmęczenia, np. po ciężkiej pracy, przed wyjazdem na urlop.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Jest to jeden z tych zabiegów, o których kobiety mówią jako „przyjemny i bezbolesny”, dlatego poddają się mu stosunkowo często. Polega na wykonywaniu masażu z wykorzystaniem specjalnych głowic. Stosuje się też koktajle dostosowane do potrzeb skóry, konkretnego problemu oraz rodzaju cery. Elektroporacja to emisja delikatnych prądów, otwierających kanały jonowe błon komórkowych, przez które wtłaczane są substancje aktywne, docierające do głęboko położonych komórek. Z kolei mezoterapia igłowa to wstrzykiwanie bezpośrednio pod skórę, za pomocą igieł, substancji o ukierunkowanym działaniu. Igła ma długość 0,5-1,5 cm. Obszar zabiegowy poddawany jest dodatkowo masażowi, co sprzyja zmniejszeniu obrzęków i równomiernemu rozprowadzeniu substancji aktywnej. Mezoterapia igłowa pobudza krążenie, wygładza zmarszczki oraz nawilża skórę.

Ochrona po zabiegu

Mezoterapii można poddać się w okresie letnim, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Warto wybrać taki czas, kiedy przez najbliższe 2-3 tygodnie będziemy mogli chronić obszar zabiegowy przed słońcem. W tym celu stosujemy kremy z filtrem SPF 30 lub 50. Jeżeli zabieg został wykonany na twarz, możemy dodatkowo chronić ją, nosząc modne kapelusze z dużym rondem lub sportowe czapki z daszkiem. Nawet jeżeli lato jest w pełni, możesz zadbać o swoją skórę w gabinecie kosmetycznym. To dobry czas na mezoterapię, która jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów w tym okresie.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up