20.01.2020

Najczęstsze problemy skórne. Ważna rola medycyny estetycznej w ich zwalczaniu

Problemy skórne pojawiają się z bardzo różnych przyczyn. Należy się ich doszukiwać w uwarunkowaniach genetycznych, występujących chorobach i przyjmowanych lekach, niewłaściwej pielęgnacji, wpływie czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia powietrza czy mróz, a także stresie czy nieprawidłowej diecie. Niektóre z nich są tymczasowe, inne trwałe, mogą objawiać się bólem i dyskomfortem lub też być całkowicie bezbolesne. W złagodzeniu objawów i pozbyciu się problemu pomaga medycyna estetyczna. Obecnie istnieje wiele innowacyjnych metod zwalczania defektów skóry, które jeszcze do niedawna były traktowane, jako trwałe znamię bez możliwości usunięcia.

Trądzik, nie tylko młodzieńczy

Towarzyszy on szczególnie procesowi dojrzewania, czyli obserwujemy go u osób młodych. Pojawić się może na skórze twarzy, ale też w innych miejscach, np. na plecach czy rękach. Trądzik występuje na skutek zmian hormonalnych, jak również jest związany z niewłaściwą pielęgnacją, może być też skutkiem ubocznym leczenia farmakologicznego. Możemy go też utożsamiać z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które są zbyt aktywne i produkują nadmierną ilość sebum, co przyczynia się do zatykania porów skóry. Trądzik objawia się zaskórnikami, ropnymi torbielami, bolesnymi guzkami i zaczerwienieniem. W tym przypadku stosuje się często zabiegi z wykorzystaniem kwasu salicylowego, może być to np. mezoterapia bezigłowa. Ma on za zadanie pomóc w pozbyciu się obumarłego naskórka. Niekiedy konieczne jest też dodatkowo leczenie farmakologiczne.

Czerwone „pajączki” na twarzy

Cera naczyniowa należy do bardzo problematycznych. Jest niezwykle wrażliwa i skłonna do podrażnień. Problemem natury estetycznej jest sieć widocznych czerwonych naczyń krwionośnych, które mają skłonność do pękania ze względu na swoją kruchość. Początkowo niedoskonałości można zatuszować makijażem, problem jednak się nasila. Towarzyszy temu ból, świąd i pieczenie. Objawy te potęguje mróz, niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Skutecznym sposobem na nieestetyczne „pajączki” jest laseroterapia. Jest to metoda bezpieczna, a także przynosząca pożądane efekty w bardzo krótkim czasie. Warto jednocześnie stosować odpowiednie kosmetyki przeznaczone do skóry naczyniowej.

Blizny, rozstępy, cellulit…problem tym razem nie skóry twarzy

Bardzo często nasza uwaga skoncentrowana jest na skórze twarzy, ponieważ to ona na co dzień jest odsłonięta i widoczna. Poświęcamy się jej tak bardzo, że zapominamy o tym, że nasza skóra jest też ukryta pod ubraniem. Dopiero kiedy nadchodzi lato i chcemy pokazać więcej, okazuje się, że nie jest ona w najlepszym stanie. Widoczne są blizny, rozstępy lub cellulit, szczególnie u kobiet na udach, brzuchu i pośladkach. To efekty nadmiernego przyrostu masy ciała, szybkiego procesu chudnięcia lub bardzo intensywnego wzrostu w okresie dojrzewania. W ich usuwaniu dużą skutecznością wykazuje się bezinwazyjny zabieg mezoterapii bezigłowej. Ponadto pacjenci poddają się laseroterapii. Świetnie sprawdza się też urządzenie ICOONE® do masażu, wykorzystujące podciśnienie.

Medycyna estetyczna radzi sobie doskonale też z innymi problemami skórnymi, jak zmarszczki, łuszczyca, przebarwienia, a nawet czerniak.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up