17.12.2019

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz. Nie może ich zabraknąć w Twoim gabinecie!

Gabinet kosmetyczny to miejsce, w którym kobieta szuka nie tylko sposobu na poprawę swojego wyglądu, ale też możliwości odstresowania się i odprężenia. Ze względu na różnorodne oczekiwania i problemy skórne, klientki korzystają z różnych zabiegów. Są takie, które powinny znaleźć się w ofercie każdego gabinetu kosmetycznego. Wynika to z ich popularności, ale też skuteczności i wszechstronnego zastosowania. Ponadto, klientki są coraz bardziej świadome nowości pozwalających im na poprawę kondycji i wyglądu ich skóry.

Mezoterapia w dwóch wariantach

Zabieg wykonywany jest w celu wprowadzenia w skórę witaminowego preparatu dobranego do rodzaju skóry i problemów, z jakimi zmaga się klientka. Mezoterapia może być wykonywana z wykorzystaniem głowicy z cienkimi igłami, jest to mezoterapia igłowa, lub głowicy o gładkiej powierzchni, czyli jako mezoterapia bezigłowa. Dlaczego warto jest oferować ten zabieg w dwóch wariantach? U klientek z cerą normalną, tłustą i mieszaną lepiej sprawdzi się mezoterapia igłowa. Skóra jest mniej wrażliwa, co pozwala na zastosowanie bardziej inwazyjnego zabiegu. Przy cerze suchej, skłonnej do podrażnień i naczyniowej lepszą opcją jest mezoterapia bezigłowa, przy której ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych, zaczerwienienia skóry i podrażnień jest znacznie mniejsze.

Mikrodermabrazja – walka z niedoskonałościami

To kolejny zabieg, który jest obecny w świadomości współczesnych kobiet dbających o swój wygląd. Mikrodermabrazję poleca się przede wszystkim klientkom z cerą mieszaną i tłustą, która wykazuje tendencję do niedoskonałości. Stosuje się ją także w celu wygładzenia zmarszczek, dlatego też ma swoje zastosowanie w terapii przeciwstarzeniowej. Jest to zabieg skierowany do klientek w każdym wieku, zarówno młodych, jak też w wieku dojrzałym. Mikrodermabrazję wykonujemy specjalistycznym urządzeniem. Ze względu na używane nakładki możemy wyróżnić mikrodermabrazję diamentową (nakładka jest pokryta drobinkami diamentowymi o właściwościach ścierających) i mikrodermabrazję korundową (nakładka pokryta jest korundem).

Zabiegi kwasami

Z wykorzystaniem kwasów możemy wykonać peeling chemiczny, który umożliwia usunięcie obumarłych komórek naskórka. Stosuje się w tym celu substancję chemiczną, wybieraną z uwzględnieniem rodzaju cery. Wśród stosowanych środków przeważają preparaty, w składzie zawierające kwasy owocowe AHA. Dużą popularnością cieszy się też kwas salicylowy. Zabieg trwa ok. 30 minut. Jego dużą zaletą jest uniwersalność ze względu na możliwość dopasowania kwasu indywidualnie do cery każdej klientki. Można też zmniejszać i zwiększać ich stężenie. W ten sposób łatwo osiągamy pożądanego efekty.

Masaż podciśnieniowy dla poprawy wyglądu sylwetki

Jeżeli w swoim gabinecie kosmetycznym oferujesz zabiegi zarówno na skórę twarzy, jak też ciała, to koniecznie w Twojej ofercie musi znaleźć się masaż podciśnieniowy. Zabieg polega na masowaniu wybranej części ciała, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Na skutek siły nacisku przyśpieszony zostaje metabolizm oraz proces spalania tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj poleca się serię takich zabiegów dla uzyskania lepszego efektu. Jedna seria to ok. 10-14 zabiegów.

Zaczynając od podstaw, warto mieć świadomość, że konieczny jest nieustanny rozwój. Nie ograniczaj się tylko do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, pozwól swoim klientkom poczuć się w Twoim gabinecie wyjątkowo, oferując coraz większy zakres usług.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up