01.06.2020

Niechciana oponka na brzuchu

Okolice brzucha to newralgiczne miejsce, gdzie często gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Aby się jej pozbyć, próbujemy treningów i diety, które nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Oponka na brzuchu wciąż jest i nie zamierza odpuścić. Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego niektórzy mają tendencję do odkładania się tłuszczu na brzuchu, a inni właściwie nigdy nie doświadczyli tego zjawiska? Są czynniki, które sprawiają, że ryzyko pojawienia się oponki jest większe. Są jednak skuteczne sposoby, aby się z nią pożegnać.

Problem oponki na brzuchu

Potocznie nadmiar tkanki tłuszczowej nazywamy oponką. Okazuje się, że nie jest to zjawisko, które pojawia się tylko u osób z nadwagą. Zdarza się, że BMI jest w normie, waga również, a oponka na brzuchu jest widoczna. Przyczyn tego problemu jest wiele, wśród nich są oczywiście nieprawidłowa dieta i brak aktywności fizycznej. Przyjmując więcej kalorii, niż organizm potrzebuje, sprawiamy, że tłuszcz się odkłada w naszym ciele. W niektórych miejscach jest to zdecydowanie bardziej widoczne, niż w pozostałych, tak jest w przypadku brzucha. Przyczynia się do tego również nieprawidłowy, zbyt krótki sen. Śpiąc mniej, przyjmujemy więcej kalorii, ponadto dochodzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej w organizmie, czego efektem jest wzrost masy ciała.

Należy też wspomnieć, że ryzyko pojawienia się oponki na brzuchu jest większe u osób często pijących napoje gazowane, szczególnie słodzone. Według badań przy 1-2 puszkach dziennie słodzonego, gazowanego napoju obwód talii rośnie aż 5 razy szybciej, niż u osób, które wybierają zdrowsze alternatywy, jak np. woda. Podobnie jest, jeżeli spożywamy dużo słodyczy. Słodkie wzmaga apetyt, a to oznacza, że chce nam się jeść bardziej. Trudno jest pohamować chęć sięgnięcia po kolejnego cukierka czy kawałek ciasta.

Powstawaniu oponki na brzuchu sprzyja na pewno mało aktywny tryb życia. Ruch sprzyja szybkiej przemianie materii, a kiedy go nie ma, zdecydowanie nasz organizm i metabolizm zwalnia. Trening pozwala nam nie tylko wyrzeźbić sylwetkę, ale też spalić nadmiar kalorii, a tym samym pozbyć się tłuszczu z brzucha. Nie zapominajmy też o używkach, szczególnie alkoholu, którym dostarczamy sobie puste kalorie. Naukowcy udowodnili, że nadmierne spożywanie alkoholu powoduje, że na brzuchu pojawia się więcej tkanki tłuszczowej.

Innowacyjny masaż podciśnieniowy pogromcą tkanki tłuszczowej na brzuchu

Trudno jest pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, gdy już ona się pojawi. Dzięki postępowi w medycynie estetycznej możemy dzisiaj skorzystać z innowacyjnych metod korekty niedoskonałości naszego ciała. W pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu i wymodelowaniu sylwetki sprzyja masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu nowoczesnego urządzenia ICOONE®. Zabieg polega na prowadzeniu po ciele specjalnych głowic masujących, dzięki którym skóra otrzymuje aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na decymetr kwadratowy. Bazuje na stymulacji układu limfatycznego i krążenia, rozbijaniu tkanki tłuszczowej oraz pobudzaniu wymiany międzykomórkowej. W ten sposób przywracany jest też prawidłowy metabolizm, a sylwetka nabiera pięknych kształtów.

Oponkę na brzuchu można zamaskować pod obszernym ubraniem lub się z nią pożegnać, zyskując pewność siebie. Pamiętaj jednak, że efekty zabiegu zależą też od Ciebie. Jedz o stałych porach, stosuj zbilansowaną dietę, zrezygnuj z cukru i ćwicz regularnie.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up