30.03.2020

Niepożądane rumieńce i pajączki. Jak się pozbyć widocznych naczynek na twarzy?

Czerwienimy się z różnych powodów, kiedy jesteśmy zawstydzeni lub zakłopotani lub pod wpływem czynników zewnętrznych, zwłaszcza gdy nasza skóra jest wrażliwa i reaktywna. Często także pojawiają się na niej popękane naczynka, czyli tzw. pajączki. W każdym z tych przypadków rumieńce nie są mile widziane, raczej staramy się je ukrywać, stosując odpowiednie kosmetyki kamuflujące. Skóra naczyniowa jest bardzo trudna w pielęgnacji, a ta domowa nie zawsze wystarczy, aby pozbyć się problemu. Ponadto towarzyszą temu nieprzyjemne dolegliwości, takie jak swędzenie, pieczenie, podrażnienia, a niekiedy nawet ból. Czy możliwe jest pozbycie się trwale naczynek z twarzy?

Przyczyny rozszerzonych naczynek

U Polek często występuje cera naczyniowa, a problem nasila się w czasie zmian hormonalnych, a więc w trakcie ciąży i przed menopauzą. Skóra taka jest cieńka i płytko unaczyniona, przez co naczynia krwionośne są bardziej widoczne. Towarzyszy jej skłonność do podrażnień, jest niezwykle wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, bardzo źle znosi kontakt z niską i wysoką temperaturą oraz wiatrem. Bardzo często pojawia się uczucie ściągania skóry, swędzenie, pieczenie oraz nadwrażliwość na kosmetyki, dlatego tak trudno jest zaplanować skuteczną i bezpieczną dla niej pielęgnację. Sygnałem, że mamy do czynienia ze skórą naczyniową, jest pojawiający się i znikający rumień. Początkowo może być to proces zupełnie niezauważalny, interpretowany jako reakcja na zmianę temperatury powietrza czy też po prostu stres czy zdenerwowanie. Z czasem jednak problem się nasila i zaczynają pojawiać się zmiany naczyniowe. Rumień nasila się wraz z wpływem na skórę konkretnych czynników. Głównie są to gwałtowne zmiany temperatury, do których dochodzi m.in. w saunie czy solarium. Rumień pojawia się też przy niskich temperaturach, wietrze, a także dużym wysiłku fizycznym. Nie najlepiej na skórę naczyniową wpływa alkohol, palenie papierosów, ostre przyprawy i potrawy zawierające m.in. salicylany.

Profesjonalne zabiegi na twarz

Wrażliwa, delikatna i trudna w pielęgnacji skóra wymaga specjalnego traktowania oraz troski, którą na pewno otrzyma w salonie kosmetycznym. Eksperymentowanie z kosmetykami w domu może skutkować tylko nasileniem się problemu i rozwojem defektu, pozostającego na skórze w postaci trwałych, nieestetycznych zmian. Wśród zabiegów, które stosuje się w przypadku rozszerzonych naczyń krwionośnych są terapie oparte na zaawanoswanych biotechnologicznie kosmetykach i kosmeceutykach, np. Meder Beauty Science, który oferuje rewolucyjny program Red-Apax czy linia preparatów Sensi-bel marki Dr Belter. W przypadku popękanych naczynek (pajączków), jedynym rozwiązaniem jest ich zamknięcie, na przykład za pomocą urządzenia OneTec®. To urządzenie, które usuwa zmiany skórne z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości prądu.Tego typu zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny i bardzo delikatny nawet dla tak wrażliwej skóry, jak naczyniowa. Efekt jest widoczny natychmiast po zakończonym zabiegu, co na pewno jest ważnym aspektem dla każdej klientki.

Domowa pielęgnacja

Wybieraj tylko takie kosmetyki, które są przeznaczone do skóry naczyniowej i poprawiają nie tylko jej wygląd zewnętrzny, ale także zdrowie. Na półce w łazience powinny znaleźć się łagodne środki myjące typu mleczko (w żadnym wypadku nie płyn micelarny!), peeling enzymatyczny zamiast ziarnistego, który w delikatny sposób usunie martwy naskórek, serum lub ampułki wzmacniające naczynka, łagodzące i chłodzące maseczki oraz krem z filtrem, który ochroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym przez cały rok, nie tylko latem.

Koniec z niechcianymi rumieńcami!

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up