16.12.2022

Ochrona skóry w czasie mrozów

Wraz z wyraźnym ochłodzeniem i nadejściem pierwszych minusowych temperatur warto z jeszcze większym zaangażowaniem podejść do potrzeb swojej skóry, obdarzyć ją szczególną troską oraz podjąć konkretne kroki dla zapewnienia jej jak najlepszej ochrony. Właściwa pielęgnacja dostosowana do pory roku i typowych dla niej warunków to priorytet, za który nasza cera będzie nam naprawdę wdzięczna. Od czego zacząć i na jakich działaniach najmocniej skupić się w tym wymagającym czasie?

Zima to czas, kiedy skóra staje się narażona na wiele niekorzystnych czynników. Musi się wówczas zmagać z silnym mrozem, często połączonym również z wiatrem i opadami deszczu oraz śniegu, a ponadto dają się jej we znaki skutki mocnego ogrzewania pomieszczeń, takie jak zbyt suche powietrze. Nie zapominajmy o towarzyszącym nam nie tylko w upalne dni, ale też o tej porze roku promieniowaniu UV. Wszystko to sprawia, że cera zaczyna być przesuszona, szorstka, zmęczona, bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji da się jednak ograniczyć przykre następstwa niesprzyjającej zimowej aury oraz zagwarantować jej taką ochronę, na jaką zasługuje.

Postaw na pielęgnację

Na specjalną uwagę w okresie zimowych chłodów zasługuje twarz, ponieważ to ona z oczywistych względów jest najbardziej wyeksponowana oraz ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Co więc zrobić, aby zapewnić swojej skórze możliwie jak najlepszą regenerację po zderzeniu z mrozem? Podstawę pielęgnacji stanowi odpowiednie oczyszczenie. Powinno być ono bardzo delikatne, a jednocześnie pozwolić na skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń. Zamiast mydła i produktów zawierających alkohol, lepiej postawić na łagodne mleczka, żele myjące i olejki.

W walce z wysuszoną skórą najbardziej trafną bronią będzie przede wszystkim nawilżenie. Na pierwszym miejscu muszą pojawić się tutaj dobrej jakości, bogate w składniki odżywcze kremy i balsamy. Aby preparat przyniósł pożądane rezultaty, trzeba dostosować go do posiadanego typu cery. Składniki, na które warto zwrócić uwagę w kontekście środków nawilżających to na przykład: ceramidy, alantoina, gliceryna, masło shea czy kwas hialuronowy. Niezbędnym produktem, o którego codziennym stosowaniu należy pamiętaj również w czasie zimy, jest krem z filtrem. Częstą przypadłość w tym niełatwym dla skóry okresie stanowią podrażnienia, dlatego warto w szczególny sposób zadbać o wrażliwsze partie ciała, takie jak dłonie czy usta.

Nie rezygnuj z zabiegów

Doskonałym sposobem na to, aby zatroszczyć się o swoje ciało, a co więcej umilić sobie czas podczas ponurych zimowych wieczorów, jest skorzystanie z zabiegów kosmetycznych. W zależności od aktualnych potrzeb, możemy skupić się wyłącznie na twarzy i zafundować sobie solidne oczyszczenie, pobudzenie czy nawilżenie skóry. Z kolei jeśli zależy nam, aby czas w gabinecie przeznaczyć na poprawę sylwetki, pozbycie się cellulitu, luźnej skóry oraz głęboko zlokalizowanego tłuszczu, to powinniśmy zdecydować się na masaż podciśnieniowy. Zabieg przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i jest stosowany w leczeniu zastojów limfatycznych. Jego dodatkowym atutem, poza wieloma korzyściami dla ciała, jest to, że pozwala w pełni się zrelaksować. Z jego pomocą przygotowania do sezonu letniego możesz rozpocząć już teraz.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up