10.08.2020

Naturalnie piękne…usta. Metody modelowania ust

Naturalnie piękne…usta. Metody modelowania ust

Jednym z atrybutów kobiecości są usta, które w założeniu większości kobiet powinny być duże, pełne i kształtne. U pań możemy jednak zauważyć, że niekiedy ich usta są zbyt wąskie, a wargi pozbawione symetrii. Niedoskonałości można skorygować szminką i konturówką, efekt jednak jest nietrwały. Istnieje wiele metod modelowania ust, wśród których są mniej i bardziej inwazyjne, a także pozwalające na uzyskanie naturalnego efektu. Są dedykowane osobom z wąskimi wargami, widocznymi dysproporcjami, asymetrią i rozmyciem konturu warg.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie i spełnia kilka ważnych funkcji, w tym utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz spowalnia proces jej starzenia. Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. W obszar czerwieni wargowej wprowadzony zostaje kwas, który dogłębnie nawilża i ujędrnia usta. Substancja wchłania się stopniowo, lecz efekt utrzymuje się jeszcze po całkowitym jej wchłonięciu. Trwa to około kilku miesięcy, po czym wiele kobiet decyduje się na ponowne wykonanie zabiegu. Zaletą modelowania ust kwasem hialuronowym jest bardzo naturalny efekt, który nie zdradza najmniejszej ingerencji w wygląd twarzy. Ponadto reakcje uczulające zdarzają się niezwykle rzadko, ponieważ jest to substancja dobrze znana organizmowi człowieka.

Własny tłuszcz

Zdecydowanie bardziej zaawansowanym zabiegiem jest powiększenie ust z wykorzystaniem wcześniej pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej. Zostaje ona podana w obrębie czerwieni ust, czyli podobnie jak kwas hialuronowy. Najczęściej pochodzi ona z brzucha, miejsca mało widocznego i jednocześnie z odpowiednią ilością tłuszczu. Przeszczepiany materiał zawiera zarówno komórki tłuszczowe, jak też fragmenty tkanek, lipidy i krew. Dzięki temu w większości przypadków do wchłonięcia dochodzi zaraz po zabiegu, przez co efekt może być niezadowalający dla pacjentki. Nowocześniejszą alternatywą jest system filtracji tkanki tłuszczowej, który umożliwia zmniejszenie wchłaniania materiału zaraz po zabiegu. Podawana substancja zawiera komórki macierzyste, które pobudzają procesy odżywiające i regenerujące skórę. Efekt utrzymuje się do kilkunastu miesięcy.

Żel agarozowy

Inną substancją, która jest wykorzystywana przy modelowaniu ust, a także podawana poprzez wstrzyknięcie jej w obszar czerwieni wargowej, jest żel agarazowy. Jest to biomateriał o naturalnym pochodzeniu. Powstaje z alg czerwonych, jest bardzo dobrze przyswajalny i w pełni biokompatybilny. Podobnie jak kwas hialuronowy jest substancją nieuczulającą, pozostaje w miejscu iniekcji i nie migruje do innych obszarów ciała. Jego działanie opiera się na zwiększeniu objętości tkanek miękkich twarzy, w tym właśnie ust. Warte uwagi są badania przeprowadzone w latach 2013-2014 na amerykańskim uniwersytecie w Wake Forest. Wykazały one bowiem, że po upływie pół roku od wykonania zabiegu z wykorzystaniem środka o gęstości 2,5 % i 3,5% efekt utrzymywał się wyraźnie dłużej, niż było to w przypadku innych wypełniaczy. Ponadto usta są wymodelowane w sposób naturalny, przywrócone są im prawidłowe proporcje, a także wyraźnie podkreślony kontur warg.

W iniekcji stosuje się wiele środków, z których każdy ma swoje unikalne właściwości. Przy modelowaniu ust warto zdecydować się na możliwie najbardziej naturalny i biokompatybilny wypełniacz, dzięki czemu zyskujemy pewność jego dobrej przyswajalności.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up