01.08.2022

Pielęgnacja po opalaniu

Sezon wakacyjny w pełni! Stęsknieni za latem chętnie korzystamy z jego uroków, a częste przebywanie na Słońcu przybliża nas do osiągnięcia upragnionej opalenizny. W trakcie upałów trzeba jednak szczególnie na siebie uważać. To właśnie skóra jest najbardziej narażona na skutki wysokich temperatur, dlatego wymaga w tym czasie specjalnej ochrony. Nie możemy zapominać, że równie ważne jak przygotowanie cery do ekspozycji na mocne promieniowanie słoneczne, jest odpowiednie zadbanie o nią również po opalaniu.

Atrakcyjny, świeży i promienny wygląd naszej skóry to niewątpliwie główna korzyść, którą czerpiemy z opalania. Niestety nadmierne przebywanie na palącym słońcu ma również swoją ciemną stronę – powoduje, że cera staje się przesuszona, a także może prowadzić do jej zaczerwienienia oraz bolesnych oparzeń. Uciążliwe bywa też towarzyszące nam uczucie pieczenia i swędzenia. Co więcej, specjaliści od lat ostrzegają przed najgroźniejszymi konsekwencjami kąpieli słonecznych, czyli ryzykiem zmian nowotworowych. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, dużo mówi się o tym, jak zadbać o skórę przed opalaniem. Za to temat pielęgnacji tuż po tej relaksującej czynności często zostaje zepchnięty na dalszy plan. Jak zatem pomóc skórze w regeneracji po opalaniu?

Oczyszczenie

Po długotrwałym eksponowaniu skóry na silne promieniowanie UV należy jej się naprawdę wyjątkowe traktowanie. W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie oczyścić całe ciało. Po powrocie z plaży może znajdować się na nim wiele zanieczyszczeń pod postacią drobinek piasku, słonej, morskiej wody oraz potu. Aby przejść do dalszego etapu pielęgnacji, skóra musi być czysta i odświeżona.

Ukojenie

Tym, czego nasza cera potrzebuje najbardziej, kiedy zdarzy nam się przesadzić z przebywaniem na Słońcu, zdecydowanie jest ukojenie. Jeśli skóra widocznie się zaczerwieniła, a być może doszło do jej poparzenia, najlepiej sięgnąć po preparaty łagodzące. Kosmetyki, które poleca się wówczas zastosować, powinny zawierać takie składniki jak d-pantenol, alantoina czy aloes. Mają one działanie regenerujące i przynoszą szybką ulgę.

Nawilżenie

Intensywne kąpiele słoneczne sprawiają, że skóra staje się odwodniona, przesuszona oraz zaczyna się łuszczyć. W wakacyjnej kosmetyczce nie może więc zabraknąć silnie nawilżających środków, które pomogą przywrócić jej właściwą kondycję. Wybór jest tutaj naprawdę ogromny, przez balsamy i mleczka, po żele, pianki czy naturalne olejki. Po ich użyciu nasza skóra będzie odżywiona, miękka i wygładzona. Wszystkie wymienione zabiegi pielęgnacyjne mają za zadanie przywrócić jej równowagę i zdrowy wygląd oraz sprawić, że efekty opalania utrzymają się, a złocista skóra zostanie z nami na dłużej.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up