29.07.2021

Problem ciężkich nóg latem

Z problemem opuchniętych, obolałych nóg spotyka się wiele kobiet, zwłaszcza w upalne dni. Wiele z nas doświadczyła uczucia ciężkich nóg, po całym dniu pracy w wysokiej temperaturze. Warto pamiętać, że jest na to ratunek.

Nogi mają tendencję do puchnięcia w wysokich temperaturach ze względu na gromadzenie się wody w tkance podskórnej. Organizm broni się w ten sposób przed odwodnieniem. Co więcej wysoka temperatura wpływa na rozszerzanie się żył, co spowalnia krążenie. Istotną przyczyną powstawania obrzęku nóg, jest również brak ruchu, czy siedzący tryb życia. Powinniśmy również pamiętać, że obrzęki mogą być objawem wielu chorób, dlatego jeśli nie mamy pewności co jest przyczyną, zawsze skonsultujmy to z lekarzem.

To nie jedyne korzyści płynące z masażu podciśnieniowego, wpływa on na metabolizm tkanki tłuszczowej i stymuluję produkcję włókien kolagenowych. Po serii zabiegów skóra staję się widocznie ujędrniona i wolna od cellulitu. Poza usuwaniem nagromadzonej wody, masaż podciśnieniowy wpływa na usuwanie tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu ubiera się specjalny kombinezon, który chroni skórę przed ewentualnymi uszkodzeniami wynikającymi z przeprowadzonego zabiegu. Strój stanowi barierę przed bezpośrednim kontaktem skóry z głowicami urządzenia do masażu podciśnieniowego. Głowica zbudowana jest z rolek oraz komory ssącej. Dzięki odpowiednim ruchom głowic, prowadzonymi przez specjalistę, skóra zasysana jest przez rolki. Odpowiednie ruchy pobudzają tkankę do odnowy, a metabolizm przyspiesza. Zabieg masażu podciśnieniowego bezpośrednio wpływa na usuwanie zgromadzonej wody z organizmu, co przełoży się na zmniejszone puchnięcie nóg, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia elastyczności skóry i pięknie wyszczupla sylwetkę.

Dla pełnego efektu i uczucia ulgi zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. Na serię składa się od 10 do 12 zabiegów, przeprowadzanych ok. 2 razy w tygodniu. Kuracja powinna być przeprowadzania kilka razy w roku, tak aby w pełni docenić korzyści z niej płynące.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up