06.04.2020

Przestrzeganie higieny w miejscu pracy

Klienci gabinetów kosmetycznych to osoby, które niewątpliwie pragną zadbać o swój wygląd więc każdej z tych osób zależy, aby miejsce w którym zdecydowali się na zabieg było czyste i zadbane, a pracownicy przestrzegali zasad higieny oraz bezpieczeństwa.

Higiena pracowników to podstawowy element funkcjonowania każdego gabinetu. Czystość gabinetu jest często oceniana przez pryzmat personelu dlatego właściciel gabinetu powinien regularnie przeprow dzać szkolenia z zasad higieny pracy. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo zarówno klientów jak i bezpieczeństwo osób wykonujących zabiegi, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu ważne jest także pamiętanie o dezynfekcji skóry pacjenta. Osoby pracujące w gabinecie, a szczególnie mające bezpośredni kontakt z klientem powinny zadbać o schludny wygląd oraz czysty ubiór. Podstawowe wytyczne dotyczące pracowników zakładają, że powinni oni regularnie: czyścić ręce, dezynfekować je oraz nosić podczas zabiegów rękawiczki. Aby spełnić podstawowe wymogi sanitarne miejsce pracy powinno być odpowiednio przygotowane, zalicza się do tego dezynfekcja powierzchni oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi. Gabinetu nie należy sprzątać powierzchownie, ale kompleksowo. Dotyczy to nie tylko stanowisk, na których są obsługiwani klienci, ale wszystkich pomieszczeń.

Gabinet powinien być regularnie sprzątany, a wszelkie powierzchnie dezynfekowane odpowiednimi środkami.  Salon kosmetyczny musi spełniać wszystkie zasady higieny. Zaliczamy do nich między innymi każdorazowe dezynfekowanie stanowiska pracy, rozpakowywanie przyrządów kosmetycznych przy kliencie czy przechowywanie przyrządów wielokrotnego użytku w sterylnych autoklawach. Często gabinety decydują się na stosowanie jednorazowych ręczników, czepków oraz innych akcesoriów, których dostępności klient ma prawo oczekiwać. Jeśli jednak wykorzystywane są ręczniki czy szlafroki wielokrotnego użytku wtedy obowiązkiem salonu jest ich pranie po każdym użyciu.

Na dobre samopoczucie naszych klientów wpływają również szczegóły takie jak np. zapachowe świece czy odpowiednio dobrana muzyka , dlatego warto zadbać zarówno o czystość jak i dobry nastrój w gabinecie.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up