29.03.2021

Ruch w codzienności

Ruch w codzienności

Opisywaliśmy już w jaki sposób można radzić sobie z ćwiczeniami w domu. Sprzęty i meble w naszym domu mogą posłużyć nam równie dobrze co wymyślne maszyny na siłowni. Wystarczy tylko znaleźć czas i motywację do treningu. Co jednak, jeśli nie mamy ani jednego, ani drugiego?
Zacznijmy świadomie wprowadzać więcej ruchu w naszą codzienność!

Rower zamiast samochodu.

Choć pogoda na zewnątrz jeszcze nie do końca to ukazuje, niezaprzeczalnie wiosna czai się tuż za rogiem. Gdy tylko warunki będą wystarczająco sprzyjające, zamieńmy swój samochód na rower! Nie dość, że zbawiennie wpłynie to na nasze zdrowie i kondycję fizyczną, to jeszcze przysłużymy się przyrodzie i środowisku, pozbawiając je spalin samochodowych. Unikniemy również w ten sposób uciążliwych, męczących korków, co zrekompensuje nam wydłużony czas podróży.

Schody zamiast windy.

Mieszkając w bloku, zmobilizujmy się do zrezygnowania z windy. Jeśli nie niesiemy ze sobą toreb z zakupami na cały tydzień, zdecydowanie powinniśmy skierować swoje kroki na klatkę schodową. Zapewni naszym stawom i mięśniom odrobinę dodatkowego ruchu!

Raz dziennie – spacer

Czy to do znajomych, czy do sklepu, jeśli to możliwe wybierzmy się tam na piechotę. Zadbajmy o to, żeby przynajmniej raz dziennie wybrać się na spacer. Jeśli nie masz czasu na godzinne maszerowanie, już pół godziny spokojnego chodzenia poprawi nasze samopoczucie i dotleni organizm. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czworonogów, postarajmy się poświęcić im więcej niż szybkie 5 minut wyprowadzania ‘za potrzebą’, już po kilku dniach zobaczymy zdecydowaną poprawę zarówno ich jak i własnego samopoczucia. A jeśli w naszym domu nie ma zwierząt, z którymi można wybrać się na spacer? Sąsiadka, przyjaciółka, kuzyn – na pewno ucieszą się, jeśli wybierzesz się z nimi i ich podopiecznym.

Na pierwszy rzut oka zmiany wydają się niewielkie. Możemy jednak być pewni, że bardzo szybko zauważymy znaczną poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie zapominajmy, że ćwiczenia fizyczne wyzwalają w naszym ciele endorfiny, a tych nigdy za wiele!

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up