31.08.2020

Spójrz młodości w oczy! Jak poprawić jakość skóry wokół oczu?

Spójrz młodości w oczy! Jak poprawić jakość skóry wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa. To w tym obszarze twarzy najwcześniej widoczne są objawy starzenia się skóry, a także wszelkie ślady naszego zmęczenia i niewyspania. Pojawiają się drobne zmarszczki, tzw. „kurze łapki”, przebarwienia, oczy stają się podkrążone. Czasem też problemem są popękane naczynia krwionośne. Wszystko ma to związek z cechami skóry wokół oczu, która wyróżnia się swoimi unikalnymi właściwościami. Co możesz dla niej zrobić, aby ją odmłodzić i zachować jej piękny wygląd na dłużej?

Cienka, delikatna i wrażliwa skóra wokół oczu

Jest niezwykle podatna na wpływ czynników zewnętrznych oraz zmiany zachodzące w naszym organizmie. Skóra wokół oczu jest kilkukrotnie cieńsza niż w innych obszarach twarzy. Ma zaledwie 0,5 mm grubości, co oznacza, że bardzo łatwo jest ją uszkodzić. Jest praktycznie pozbawiona podściółki tłuszczowej i posiada małą ilość gruczołów łojowych. Wokół oczu obserwujemy także słabsze krążenie krwi i limfy, przez co mogą występować zastoje i zasinienia. Jednocześnie skóra wokół oczu charakteryzuje się dużym nagromadzeniem mastocytów. Są to komórki, które odpowiadają za reakcje alergiczne, dlatego skóra wykazuje się tutaj tak dużą nadwrażliwością.

Zabiegi kosmetyczne dedykowane dla wrażliwej skóry wokół oczu

Problem wrażliwej skóry wokół oczu jest czasem tak duży, że trudno jest sobie z nim poradzić jedynie za pomocą domowej pielęgnacji. Nierzadko zmiany są trwałe i głębokie, wymagające dogłębnego i wielokierunkowego działania. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne mają na celu odżywić i ujędrnić skórę, zmniejszyć obrzęki, wygładzić zmarszczki, poprawić koloryt skóry i unieść łuk brwiowy. Wykorzystuje się w tym celu wiele różnych zaawansowanych technologii. Dużą skutecznością w ujędrnieniu skóry i poprawie jej kolorytu wykazuje się infuzja tlenowa OXY. Zabieg skutecznie dotlenia skórę, wykorzystując do tego hiperbaryczny tlen. Wspomaga ponadto transport substancji aktywnych, odpowiadających za poprawę jakości skóry. Oddziałuje na głębokie warstwy skóry, naprawiając uszkodzenia wywołane czynnikami zewnętrznymi i naturalnym procesem starzenia się skóry. Do skóry z widocznymi „kurzymi łapkami”, przebarwieniami i obrzękami w okolicy powiek polecany jest zabieg Icoone. Urządzenie wykorzystuje zjawisko Multi Mikrostymulacji, oddziałując na skórę, wywołując zagęszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu odbudowane zostaje rusztowanie skóry, która staje się gładsza i lepiej ujędrniona. Wsparciem dla efektów osiągniętych podczas profesjonalnego zabiegu kosmetycznego będzie dobry preparat do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu. Powinien on zawierać m.in. witaminę C rozjaśniającą cienie i przebarwienia, witaminę F o właściwościach regulujących gospodarkę wodno-tłuszczową, a także kojący panthenol i mocznik przyśpieszający regenerację naskórka.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up