23.06.2020

Śmiech to zdrowie

Śmiech to zdrowie, ale też zmarszczki. Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Do życia, ludzi i samego siebie trzeba się uśmiechać, to najlepszy lek na szczęście. Dostrzegalne są jednak tego skutki w naszym wyglądzie. Oczywiście promieniejemy, co jest bardzo pożądaną cechą, ale na twarzy pojawiają się jednocześnie zmarszczki mimiczne. To nie tylko efekt śmiechu, ale również grymasów na naszej twarzy – marszczymy brwi i czoło, mrużymy oczy, czasami układamy też usta w charakterystyczny „dziubek”. Wszystko to sprawia, że twarz pokrywa się zmarszczkami, widocznymi najpierw w obszarze oczu, ust i czoła.

Kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki palacza. Jak powstają?

Jak wynika z danych naukowych, każdego dnia mięśnie twarzy kurczą się nawet do 15 tysięcy razy. Wykonują więc bardzo ciężką pracę, której "efektów" trudno uniknąć. Rezultatem mimiki jest utrata przez skórę jędrności i elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już w krótkim czasie, tj. po 20. roku życia. Proces ich powstawania potęguje też sukcesywne zmniejszanie się w skórze ilości kwasu hialuronowego. Jest to substancja, odpowiadająca za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Kiedy go brakuje, skóra traci dużo wody. W procesie powstawania zmarszczek mimicznych duże znaczenie mają też osłabione włókna kolagenowe, tworzące rusztowanie dla skóry.

Możemy wyróżnić kilka zmarszczek mimicznych w zależności od miejsca ich występowania na twarzy:

  • Zmarszczki wokół oczu to kurze łapki
  • Zmarszczki wokół ust to często zmarszczki palacza (przyczyną może być też częste picie przez słomkę, nie tylko palenie papierosów)
  • Zmarszczki pionowe między brwiami i nad linią nosa to lwia zmarszczka
  • Zmarszczki poziome na czole, powstające na skutek częstego marszczenia czoła
  • Zmarszczki na policzkach, występujące od płatków nosa do kącików ust, czyli zmarszczki nosowo-wargowe

Wypełnienie zmarszczek żelem agarozowym

Istnieje kilka skutecznych sposobów na poprawę wyglądu i wygładzenie już powstałych zmarszczek mimicznych. Wśród tych najczęściej wybieranych i skutkujących natychmiastowymi efektami jest zabieg wypełnienia zmarszczek np. żelem agarozowym. Za pomocą igły wprowadza się pod skórę substancję w miejscu występowania zmian. Wcześniej klient otrzymuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu, który jest aplikowany na skórę. Bardzo ważne jest, aby wykorzystywany materiał był w 100% naturalny i biokompatybilny. Dzięki temu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Takim właściwościami charakteryzuje się biomateriał Algeness®, będący żelem agarozowym, wykazującym pełną biokompatybilność z ludzkim ciałem. W jego składzie nie znajdziemy sieciujących związków chemicznych (BBDE), które są powiązane z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego.

Karboksyterapia zabiegiem stosowanym w usuwaniu zmarszczek

Drugim zabiegiem, stosowanym w usuwaniu zmarszczek mimicznych, jest karboksyterapia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Na skutek jego działania naczynia krwionośne się rozszerzają i jednocześnie powstają nowe. Poprawa mikrokrążenia sprzyja lepszemu krążeniu krwi wraz z tlenem i składnikami odżywczymi. Dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu. Chcąc pozbyć się zmarszczek mimicznych i zahamować ich rozwój, nie trzeba rezygnować z uśmiechu!

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up