07.02.2024

Sporty zimowe

Sezon sportów zimowych trwa w najlepsze i jak to w sporcie bywa – jednym idzie lepiej innym gorzej. W obydwu wypadkach nasuwa się pytanie – co tak właściwie stoi za wysoką formą i dobrymi wynikami sportowców? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym poście.

Trening, dieta, mentalność

Oczywistym jest, że bez odpowiednio przygotowanego planu treningowego sportowiec nie osiągnie wysokich wyników. Każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowania, a co za tym idzie dobry plan treningowy powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb sportowca. Podobnie jest z dietą - w zależności od dyscypliny diety sportowców diametralnie się różnią. Przykładowo masa ciała skoczka narciarskiego powinna być jak najmniejsza, by skakał jak najdalej, natomiast w przypadku hokeisty dieta powinna być nastawiona na budowanie masy mięśniowej. Dużą rolę odgrywa również nastawienie zawodników, ponieważ w bardzo wielu przypadkach, niezależnie od dyscypliny, to właśnie mentalność przeważa szalę zwycięstwa w turniejach. Przykładowo – biathlonista, który nie wierzy w swoje umiejętności i wygraną, nawet przy przy lepszych warunkach fizycznych, najpewniej przegra w swojej konkurencji z lepiej ułożonymi psychicznie oponentami.

Zabiegi dla sportowców

Sportowcy startujący na najwyższych szczeblach zawodów są ciągle pod czujnym okiem zespołu fizjoterapeutów. Istnieje wiele zabiegów stymulujących mięśnie zawodników, od kriokomory i sauny, po wiele zabiegów kinezyterapii, które pozwalają na zwiększenie zakresu ruchów. Jednym z nich może być trening z wykorzystaniem technologi IMOOVE. Imoove pobudza włókna, mięśnie, aktywuje pracę stawów poprawiając ich elastyczność, jednym słowem wpływają na pracę całych łańcuchów kinetycznych. Imoove uaktywnia pracę mięśni posturalnych, przez co opóźnia skutki starzenia się organizmu. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które skupiają się na konkretnych obszarach, Imoove pozwala na holistyczne podejście do zawodnika.

Podsumowanie

Jest wiele składowych, które wpływają na wyniki sportowców, od wyżej wymienionych czynników po łut szczęścia. Warto jednak pamiętać, że z dobrym planem treningowym, dietą, odpowiednim nastawieniem i zabiegami maksymalnie zwiększamy szanse na osiągnięcie najlepszego wyniku.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up