19.06.2023

Stawiamy na zrównoważony rozwój

Ochrona środowiska naturalnego to w ostatnich latach coraz bardziej popularne zagadnienie. Zmiany klimatyczne stanowią poważny i niestety postępujący problem, który prędzej czy później dotknie każdego z nas, dlatego tak ważne jest działanie i szukanie skutecznych rozwiązań w tym zakresie. Dotyczy to również firm. Biznes powinien odpowiedzialnie podchodzić do tego tematu oraz dawać przykład dobrych praktyk. W firmie Mrotex także zauważamy wyzwania związane z ekologią i staramy się na różne sposoby wprowadzać w życie idee zrównoważonego rozwoju. 

Istnieje bardzo wiele sposobów, poprzez które da się lepiej zadbać o środowisko naturalne. Wśród nich można wymienić ograniczanie zużycia wody, segregację odpadów, recykling czy naprawę zepsutych urządzeń. Jednym z działań, które na co dzień podejmujemy w naszej firmie, jest korzystanie z bezbutlowego dystrybutora wody pitnej. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy mają nieograniczony dostęp do czystej wody, bez konieczności zużywania plastikowych butelek. Jest to nie tylko wygodne, ale również pozwala na obniżenie wielu kosztów, na przykład tych związanych z dostawą. Posiadanie takiego dystrybutora w miejscu pracy jest przede wszystkim bardzo oszczędne i ekologiczne. 

Panele fotowoltaiczne 

Najnowszym, a zarazem największym przedsięwzięciem firmy Mrotex w zakresie działania na rzecz ochrony środowiska są panele fotowoltaiczne. Zamontowana w ubiegłym roku instalacja sprawia, że około 30% zapotrzebowania na energię elektryczną, jakie generuje prowadzona przez nas produkcja kostiumów, pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Obieg zamknięty

Kolejna niezwykle bliska nam kwestia to gospodarka obiegu zamkniętego. Zgodnie z tą ideą dążymy do ponownego wykorzystania urządzeń medycznych i kosmetycznych, które mamy w swojej ofercie. W ten sposób maszyny używane funkcjonują o wiele dłużej niż zakładał producent, według którego po określonym czasie powinny być one przeznaczone do utylizacji. Świadczone przez naszą firmę kompleksowe usługi serwisowe również przyczyniają się do znacznego wydłużenia cyklu życia urządzeń. W założenia gospodarki obiegu zamkniętego wpisuje się też oferowany przez nas wynajem sprzętów używanych.

Dla firmy Mrotex bardzo ważne jest również zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw. Zależy nam, aby był on możliwie jak najkrótszy, dlatego współpracujemy ze sprawdzonymi, lokalnymi dostawcami, a cała produkcja kostiumów zabiegowych ma miejsce w Polsce. Warto dodać, że oferowane przez nas stroje do masażu próżniowego są wielokrotnego użytku. Można je prać, a ich właściwości oraz wysoka jakość, pozwalają na korzystanie z nich podczas kilku kolejnych zabiegów. 

Krok w przyszłość

Widząc pozytywny wpływ i korzyści z wprowadzania rozwiązań na rzecz ochrony środowiska zarówno dla biznesu, jak i jego otoczenia, wiemy że warto iść w tym kierunku. Istotnym aspektem w zakresie ekologii jest edukacja, dlatego w ostatnich tygodniach postanowiliśmy wziąć udział w szkoleniu "Zrównoważony biznes oparty na ekonomii obiegu zamkniętego i raportowaniu ESG" organziowanym przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Wszystko czego nauczyliśmy się na kursie było dla nas nie tylko inspiracją i źródłem motywacji do kolejnych działań, ale również dało solidną dawkę praktycznej wiedzy, którą zamierzamy wykorzystać w codziennej pracy. W ten sposób przygotowujemy się także do obowiązku raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz do wejścia w życie innych inicjatyw Unii Europejskiej, takich jak Europejski Zielony Ład.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up