19.07.2022

Suplementy diety - tak czy nie?

Suplementy diety zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta tego typu środków, a do ich stosowania zachęcają liczne reklamy, a także influencerzy. Czy jednak naprawdę ich potrzebujemy i przede wszystkim, czy są one skuteczne?

Do czego służą suplementy diety?

Tempo życia, natłok obowiązków, towarzyszący nam stres sprawiają, że nie zawsze mamy czas zadbać o pełnowartościową dietę. W konsekwencji może zacząć brakować nam niezbędnych dla organizmu składników odżywczych oraz witamin i minerałów, co bezpośrednio przekłada się na stan naszego zdrowia. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie suplementy diety. Są one źródłem wartościowych substancji odżywczych oraz uzupełnieniem codziennej diety. Na wstępie warto podkreślić, że suplementów nie można traktować równoznacznie z lekami i stosować jako remedium na wszelkie choroby.

Od czego zacząć?

Sporządzenie ogólnej listy suplementów, które każdemu przyniosą te same korzyści, jest bardzo trudnym, a wręcz niemożliwym zadaniem. Przede wszystkim, dobrze mieć przygotowany plan i nie działać pochopnie. Najpierw warto sprawdzić zapotrzebowanie organizmu na wybrane składniki, tak aby stosować je w odpowiednich ilościach. Ważny aspekt stanowi również odpowiednie łączenie ze sobą poszczególnych suplementów.

Można wymienić co najmniej kilka substancji, na które można postawić w pierwszej kolejności, jeśli chce się wzmocnić organizm i uchronić się przed dolegliwościami wynikającymi z niedoboru witamin i minerałów. Jedną z nich jest na przykład magnez. Wpływa on między innymi na układ nerwowy oraz poprawia koncentrację. W trosce o prawidłową pracę jelit warto sięgnąć po probiotyki. Natomiast na listę witamin poleca się wpisać witaminy A, B,C, D oraz E – w zależności od tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. O zdrowe włosy pomoże za to zadbać cynk i selen.

Oprócz dawkowania oraz umiejętnego łączenia składników, znaczenie dla właściwej suplementacji może mieć również pora przyjmowania środków (przed lub po jedzeniu). Ważne jest również popijanie ich sporą ilością wody. Czynniki te wpływają na przyswajalność suplementów, a co za tym idzie oczywiście na ich skuteczność.

Zalety suplementacji

Czy warto zatem sięgnąć po suplementy diety? Rzeczywiście mogą one korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, uzupełnić niedobory, wzmocnić odporność oraz poprawić ogólną kondycję. Ich dobór oraz dawkowanie powinno być dobrze przemyślane, a najlepiej poprzedzone konsultacją lekarską. Należy przy tym wszystkim pamiętać, że tego typu wspomaganie nigdy nie będzie w stanie w pełni zastąpić zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia. Może być jedynie lub aż ich istotnym uzupełnieniem.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up