29.06.2020

Trening funkcjonalny z Imoove

Trening funkcjonalny z Imoove

Wzmocnienie mięśni bez konieczności rozbudowywania tkanki mięśniowej – czy uzyskanie tego efektu jest możliwe? Taki cel osiągają osoby, decydujące się na trening funkcjonalny. Jest to jedna z form aktywności, która spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem kobiet. Kojarzymy ją z ćwiczeniami w klubie fitness i na siłowni oraz z dużym wysiłkiem, który nie jest lubiany przez wszystkich. Trening funkcjonalny można wykonać z wykorzystaniem jednego urządzenia Imoove, które uznane zostało za przełomowe w dziedzinie fizjoterapii. Okazało się jednak, że ma znacznie większe możliwości, niż tylko w obszarze rehabilitacji.

Co to jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny polega na wszechstronnym wzmocnieniu mięśni, jednak jego założeniem nie jest ich rozbudowa. Wyróżnia się on imitacją ruchów wykonywanych przez człowieka na co dzień podczas zwykłych czynności. Wśród nich jest podnoszenie się z krzesła, siadanie na fotelu, wchodzenie po schodach czy też sięganie po książki z wyższej półki. Wszystkie te ruchy wykonuje się jednak szybciej i bardziej dynamicznie, aby lepiej zaangażować mięśnie do pracy. W tradycyjnym treningu funkcjonalnym każde ćwiczenie wykonywane jest przez 45-90 sekund i nie ma przewidzianych przerw pomiędzy kolejnymi.

Podczas treningu funkcjonalnego na siłowni i w klubie fitness trenerzy wykorzystują dostępne tam sprzęty, jak hantle, gumy, skrzynie czy piłki lekarskie. Nowocześniejszym podejściem do treningu funkcjonalnego jest jednak Imoove, czyli jedno urządzenie, na którym wykonamy kompleksowy zestaw ćwiczeń.

Mechanizm działania Imoove

Imoove znalazł swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Wśród nich jest rehabilitacja, skoncentrowana m.in. na układzie mięśniowo-szkieletowym. Sprzyja poprawie koordynacji ruchowej oraz zwiększeniu sprężystości ciała. Doceniany jest w sporcie na etapie przygotowywania mięśni i stawów do intensywnej pracy. Wykorzystuje się go ponadto w leczeniu kontuzji układu kostno-stawowego. Wykonujemy na nim też ćwiczenia wzmacniające, wybierając odpowiedni program. Poprawie sylwetki sprzyjają ruchy Élisphérique®, które pobudzają mięśnie do pracy, a także wzmacniają stawy. Ćwiczenia ukierunkowane są na całe ciało, zarówno górne, jak też dolne partie oraz mięśnie głębokie. Urządzenie Imoove posiada aż 200 programów, dzięki którym można wykonać 1000 różnych ćwiczeń. Trening z łatwością dopasowuje się zarówno do indywidualnych potrzeb, jak też możliwości i celu, jaki chcemy osiągnąć.

Wzmocnione i wymodelowane ciało

Celem treningu funkcjonalnego jest wzmocnienie mięśni, ale nie ich rozbudowywanie. Ćwiczenia i ruchy są bezpieczne, znane z codziennie wykonywanych czynności. Do pracy zaangażowane są wszystkie mięśnie, co przekłada się na poprawę gibkości i koordynacji ruchowej. Poprawia się też ogólna wydolność organizmu, co jest uwarunkowane usprawnieniem krążenia krwi. Trening funkcjonalny skoncentrowany jest też na zapomnianych, przy innych aktywnościach, mięśniach głębokich. Odpowiadają one za naszą prawidłową postawę oraz sprawność kręgosłupa. Nie można zapominać, że trening funkcjonalny to też dobry sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mięśnie, które funkcjonują lepiej, to korzyść dla naszego organizmu, wyglądu i lepszego samopoczucia. Imoove to urządzenie wspierające wszystkich tych, którzy do aktywności i treningu nie zawsze podchodzą w sposób szablonowy.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up