23.03.2020

Urządzamy profesjonalną recepcję w salonie kosmetycznym

Salon kosmetyczny jest miejscem, który kobiety odwiedzają nie tylko ze względu na efekty zabiegów, ale też w kontekście możliwości relaksu i odpoczynku w luksusowych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o wygląd i aranżację salonu, zwracając uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nikogo nie trzeba przekonywać, że pierwsze wrażenie ma kluczowy wpływ na odbiór charakteru danego miejsca. Jeżeli nie przekona nas już od samego wejścia, trudno będzie zmienić jego postrzeganie. Zależy Ci, aby pierwsze wrażenie było pozytywne? Powinieneś zadbać o recepcję w swoim salonie kosmetycznym.

Pierwszy kontakt z salonem

Recepcja stanowi pewnego rodzaju wizytówkę salonu i zaproszenie do wejścia dalej. Znajduje się możliwie jak najbliżej wejścia, w widocznym miejscu. W recepcji następuje przywitanie klientów, co jest ważne, jeżeli chcemy, aby klienci poczuli się u nas wyjątkowo i swobodnie. Jest to miejsce, gdzie dokonuje się również zapisów na kolejne wizyty i podaje klientom szczegółowe dane dotyczące zabiegów, z których zamierzają skorzystać. Obsługa recepcji powinna także udzielać rzetelnych informacji odnośnie dostępnej oferty, zarówno zabiegowej jak i detalicznej, o ile salon prowadzi sprzedaż produktów przeznaczonych do pielęgnacji domowej.

Recepcja musi wyglądać schludnie i profesjonalnie. Patrząc na nią, możemy ocenić cały salon. Pomimo, że nie powinno się oceniać książki po okładce, większość z nas tak właśnie robi, nawet nieświadomie. Recepcję tworzyć może zaledwie jeden mebel, nie potrzeba więc zbyt dużo miejsca, aby zaaranżować dobrze tę przestrzeń. Jednak ten jeden mebel musi również pasować wizualnie do stylu całego salonu, w jakim został on urządzony. Całość powinna stanowić jedną spójną i harmonijną całość.

Funkcjonalna i estetyczna recepcja w salonie kosmetycznym

Jeden mebel musi łączyć kilka cech, aby sprawdził się on dobrze w swojej roli. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jest on funkcjonalny, a więc czy posiada wszystkie niezbędne do pracy recepcjonistki elementy. Recepcja składa się z wysokiego blatu, ponieważ klientów przyjmujemy na stojąco, tak przynajmniej być powinno. Za blatem znajdują się praktyczne półki i szafki, na których można umieścić wszystkie niezbędne rzeczy, w tym kasę fiskalną, komputer, katalogi, artykuły biurowe i notesy. Na ścianie niech zawisną np. certyfikaty i dyplomy lub przykładowe realizacje, cennik usług, a także kosmetyki, z których korzysta się w salonie. Jeżeli prowadzisz też ich sprzedaż, jest to dobre miejsce na ich prezentację. Bardzo istotny jest nienaganny porządek i czystość powierzchni.

Mebel powinien też być stabilny, a więc wykonany z wysokiej jakości materiałów. Może być to płyta meblowa lub naturalne drewno. Często w nowocześnie urządzonych wnętrzach stosuje się lakierowane fronty np. w białym kolorze lub monolit z korianu czy konglomeratu kwarcowego. W klasyce pięknie prezentuje się ciepłe drewno. Recepcje mogą dodatkowo być uzupełnione o elementy szklane i metalowe. W styl glamour z kolei idealnie wpisują się meble tapicerowane, czyli np. bryła pokryta z zewnątrz materiałem z dekoracyjnym pikowaniem.

Zaproś swoich gości do salonu z uśmiechem i klasą.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up