30.05.2022

Utrata jędrności skóry

Zabiegi ujędrniające ciało

Utrata jędrności skóry jest nieodłącznym elementem starzenia. Proces ten zaczyna się już po 25 roku życia, jednak na jego tempo ma wiele czynników. Na część z nich nie mamy wpływu, jak np. uwarunkowania genetyczne, ale istnieją też takie, które są zależne od naszego stylu życia. Wśród takich czynników warto wymienić palenie papierosów, częsta ekspozycja skóry na słońce, nadmierne spożywanie cukrów czy gwałtowne wahania masy ciała.

Z wiekiem poziom zawartego w skórze kolagenu zaczyna spadać i jest to naturalne zjawisko, kolagen wraz z elastyną odpowiadają za jędrność i napięcie skóry. Kobiety są dodatkowo narażone na utratę jędrności skóry przez zmiany hormonalne jakich doświadczają podczas np. ciąży czy menopauzy. Co więcej, podczas gwałtowanych zmian rozmiaru ciała, zwłaszcza brzucha, czy ud, dochodzi do rozciągania skóry, która nie jest w stanie wrócić do pierwotnego stanu. Oprócz okresu ciąży, podobne zjawisko zachodzi podczas utraty dużej ilości kilogramów.

Warto jednak pamiętać, że oprócz zmiany złych nawyków, możemy wpływać na stan naszego ciała zewnętrznie. Z pomocą przychodzą salony oraz gabinety kosmetyczne posiadające sprzęt wykorzystujący najnowsze technologie, opracowane w sposób zapewniający bezpieczeństwo klienta oraz wysoką skuteczność w walce z problemami skórnymi. Poniżej przedstawiamy listę zabiegów, które w naszej ocenie, świetnie sprawdzą się w walce o piękne oraz jędrne ciało.

Icoone®

Opracowywanie wiotkiej skóry, jest zabiegiem ryzykownym i wymaga wykorzystania sprzętu bezpiecznego i dającego najlepsze rezultaty. Wiele urządzeń high-tech nie nadaje się do pracy z delikatną skórą, której w efekcie stan może się pogorszyć. Rozwiązaniem może okazać się urządzenia Icoone®, które wraz z patentem Roboderm® zostało opracowane w sposób zapewniający bezpieczeństwo pracy z wiotką skórą. Dzięki zastosowaniu multistymulacji mikropęcherzykowej tkanki zostają pobudzone do syntezy kolagenu oraz elastyny. Efektem tego zjawiska jest poprawa napięcia skóry oraz przywrócenie utraconej jędrności. Jest to zabieg, którym uzyskamy niezwykłe efekty na zwiotczałej skórze. Dodatkowym atutem zabiegu dla wielu kobiet okaże się zmniejszenie cellulitu oraz redukcję zbędnych kilogramów, dzięki przyspieszeniu lipolizy w komórkach tłuszczowych.

DiaSCULPT

Wskazaniem do zastosowania tej technologii jest między innymi skóra pozbawiona jędrności. Urządzenie DiaSCULPT wykorzystuje krótką podczerwień, czyli połączenie ciepła oraz czerwonego światła o długości fali 600-900nm. Ta technologia pozwala na pracę w najgłębszych warstwach skóry, bez ryzyka poparzeń. Zjawisko występujące podczas zabiegu nazywamy foto-bio-stymulacją, która aktywuje naturalną regenerację w komórkach, stymulując produkcję kolagenu oraz elastyny. Jest to oczywiście efekt bardzo pożądany w walce z wiotką skórą. Dzięki pobudzeniu komórek, skórze przywrócona jest utracony blask oraz jędrność.

Masaż podciśnieniowy

Zabieg polega na masażu ciała za pomocą urządzenia wyposażonego w głowicę z rolkami zasysającymi fałdy skórne, przesuwając się po kolejnych problematycznych obszarach ciała. Ten typ masażu wpływa na tkankę łączną, która w efekcie zostaje pobudzona do produkcji kolagenu oraz elastyny. Ten efekt jest jak najbardziej pożądany w walce z wiotką skórą. Ważnym elementem tego zabiegu jest dobranie odpowiedniego programu, pozwalającego na uzyskanie najlepszych rezultatów, przy zachowaniu bezpieczeństwa. Skóra po wykonaniu pełnej serii zabiegów staję się ujędrniona, napięta, a problem cellulit zostaje znacznie zredukowany.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up