28.02.2023

W trosce o skórę twarzy

Świadoma i prawidłowo przeprowadzana pielęgnacja twarzy to jeden z najważniejszych nawyków na drodze ku temu, aby jak najdłużej zachować młodą, a przy tym zdrową cerę. Nasze starania w tym kierunku będą w stanie przynieść pożądane rezultaty dopiero wtedy, kiedy poznamy i opanujemy kilka podstawowych zasad oraz będziemy trzymać się dokładnie ustalonej rutyny.

Wieloetapowa pielęgnacja cery

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że pielęgnacja skóry twarzy to niezwykle istotny codzienny rytuał. Na wstępie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, takich jak jakość stosowanych kosmetyków, ich odpowiedni dobór do posiadanego typu cery, a także właściwa kolejność poszczególnych elementów naszej rutyny. Podział na etapy znacznie ułatwi zadbanie o dobrą kondycję skóry, a skrupulatne wykonywanie tych prostych czynności z pewnością zaprocentuje w przyszłości promiennym i świeżym wyglądem.

Początkiem wszystkich działań pielęgnacyjnych powinno być dokładne oczyszczenie twarzy. Jego niezbędną część stanowi oczywiście demakijaż, dzięki któremu oprócz make up’u, pozbędziemy się zanieczyszczeń czy bakterii. W celu usunięcia martwego naskórka kilka razy w tygodniu zaleca się również stosowanie peelingów, które pełnią funkcję złuszczającą. Zwieńczeniem pierwszej fazy pielęgnacji jest aplikacja toniku, aby jak najlepiej odświeżyć skórę twarzy. Dobierając kosmetyki, których będziemy używać do oczyszczenia naszej cery, musimy położyć szczególny nacisk na ich skład i wystrzegać się mocnych preparatów myjących oraz alkoholu, ponieważ mogą one prowadzić do podrażnień oraz nadmiernie wysuszać skórę.

Kolejnym nieodzownym krokiem w pielęgnacji twarzy jest nawilżenie. To tutaj trzeba w największym stopniu skupić się na zależnych od rodzaju cery potrzebach naszej skóry. Inaczej będziemy postępować w przypadku skóry suchej, a jeszcze czegoś innego wymaga cera tłusta czy mieszana. Na szczęście na rynku mamy obecnie ogromny wybór kosmetyków i dostęp do produktów wprost stworzonych do naszych wymagań. Jeśli zależy nam na jeszcze intensywniejszym nawilżeniu, przed zastosowaniem kremu do twarzy, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na odżywcze serum. W codziennej pielęgnacji cery niezależnie od pory roku nie może zabraknąć także ochrony przeciwsłonecznej pod postacią kremów z filtrem UV.

Zabieg masażu podciśnieniowego na twarz

Skóra twarzy to delikatna, a jednocześnie bardzo wymagająca część ciała, dlatego w trosce o jej piękny i zdrowy wygląd warto wyjść poza samodzielną, domową pielęgnację. Pomóc mogą w tym oparte na nowoczesnych technologiach zabiegi kosmetyczne, takie jak masaż podciśnieniowy. Zabieg ten ma działanie regenerujące i odmładzające. Skóra staje się dzięki niemu wygładzona, bardziej elastyczna i jędrna. Wśród jego licznych zastosowań można wyróżnić redukcję zmarszczek i opuchlizny pod oczami, wymodelowanie owalu twarzy czy pozbycie się podwójnego podbródka. Masaż podciśnieniowy daje możliwość precyzyjnego opracowania nawet najwrażliwszych okolic oka, a także szyi oraz dekoltu.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up