04.05.2020

Wiosenne odrodzenie. Zabiegi medycyny kosmetycznej po zimie

Pogoda przez ostatnie miesiące nie rozpieszczała naszej skóry. Zima zdecydowanie jej nie sprzyja. Niskie temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach, mróz i smog mocno ją przesuszają i podrażniają. Pozbawiona zostaje blasku i świeżości, przybiera ziemistego koloru i mogą pojawić się na niej przejściowe zaczerwienienia. Wiosna to czas odrodzenia…również dla skóry. Teraz jest najlepszy moment, aby wynagrodzić jej wszelkie niedogodności zimowej pogody. Jak odżywić, zregenerować i nawilżyć skórę profesjonalnie, skutecznie i z długotrwałym efektem?

Mikrodermabrazja – oczyszczamy twarz

Pierwszym krokiem w kierunku wiosennych zmian dla skóry powinno być jej złuszczenie. Zimą w powietrzu unoszą się zanieczyszczenia i pyłki, które nie tylko niekorzystnie wpływają na układ oddechowy człowieka, ale też na jego skórę. Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny, zabieg, podczas którego ścierana jest górna warstwa naskórka. Urządzenie wyposażone jest w diamentowe końcówki, które w delikatny sposób złuszczają martwy naskórek. Wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową, polecaną szczególnie dla skóry wrażliwej oraz mikrodermabrazję korundową o silniejszym działaniu, dla osób zmagających się z widocznymi przebarwieniami i rozszerzonymi porami.

Mezoterapia – skóra pełna blasku

Jest to zabieg oddziałujący na skórę wielokierunkowo, wygładza ją oraz uelastycznia, wyrównuje koloryt i nawilża. Zawdzięczamy to kwasowi hialuronowemu, który zawierają preparaty używane podczas zabiegu. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w skórze substancją, która odpowiada m.in. za utrzymanie jej właściwego nawodnienia. Doskonale wiąże cząsteczki wody, jednak na skutek niekorzystnych warunków pogodowych może wystąpić jego deficyt. Poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się też wraz z wiekiem, co objawia się nie tylko przesuszeniami, ale też zmarszczkami i utratą elastyczności. Mezoterapia występuje w dwóch wariantach. Do mezoterapii igłowej wykorzystuje się strzykawkę z cienką igłą, przy pomocy której substancje aktywne są wtłaczane do głębszych warstw skóry. Mezoterapia bezigłowa jest mniej inwazyjna. Z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, substancja jest transportowana w głąb skóry bez konieczności użycia igły.

Onetec® - usuwamy przebarwienia

Słońce zimą również potrafi wyrządzić skórze szkody. Zdarzają się słoneczne dni, podczas których nie zawsze pamiętamy o ochronie przed promieniowaniem UV. Efektem są m.in. przebarwienia, można się ich pozbyć z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia Onetec®. Zmiany skórne niszczone są za pomocą prądów wysokiej częstotliwości. Emitowane ciepło wywołuje termiczne uszkodzenia białek, które znajdują się w tkance. Impulsy elektryczne zamienione zostają w energię cieplną, która jest dostarczana skórze po przyłożeniu do niej specjalnej głowicy. W ten bezinwazyjny sposób pozbywamy się zarówno przebarwień, jak i zmarszczek oraz naczynek.

Niech ta wiosna będzie wyjątkowo dobra! Przywitajmy ją z promienną skórą.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up