16.03.2020

Wosk czy epilacja laserowa? Wybór najlepszej metody

Gładkie nogi, bez konieczności regularnej, częstej depilacji to marzenie każdej kobiety. Im częściej to robimy, tym włoski stają się twardsze i silniejsze. Jednak trudno sobie wyobrazić, że zrezygnujemy z tej czynności. Istnieje kilka metod depilacji, w tym najprostsze, czyli z wykorzystaniem jednorazowej maszynki lub domowego depilatora. Możemy również skorzystać z depilacji w salonie kosmetycznym, gdzie do wyboru mamy m.in. wosk i laser. Co będzie lepsze?

Bez depilacji na kilka tygodni lub…na zawsze

Wybierając metodę depilacji, należy przede wszystkim zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Pozbywanie się włosków z wykorzystaniem wosku pozwala zapomnieć o depilacji na ok. 3-4 tygodnie, po czym powtarzamy zabieg. Włoski zazwyczaj zaczynają odrastać po 2-3 tygodniach. Aby można było przeprowadzić kolejną serię, włoski muszą mieć długość 0,5-0,7 cm, także konieczne jest ich zapuszczenie.

Inaczej jest w przypadku epilacji laserem, gdzie po serii zabiegów możemy całkowicie zapomnieć o odrastających włoskach. Jest to innowacyjna metoda, w której korzysta się ze specjalnego urządzenia, emitującego wiązkę światła o długości fali ok. 810 nm. Melanina, która znajduje się w mieszkach włosowych, pochłania światło i tym samym powoduje podgrzanie mieszka do temperatury ok. 40 st. Celsjusza. Powoduje to zahamowanie wzrostu włosa i w efekcie jego utratę. Aby pozbyć się wszystkich włosów, trzeba poddać się serii zabiegowej. Zabiegi powtarzamy co 4-12 tygodni, w zależności od partii. Ilość zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną, zależną m.in. od gospodarki hormonalnej. Przyjmujemy, że minimalna seria, to 6 zabiegów. W przypadku zabiegów epilacji nie musimy rezygnować z usuwania włosków zwykłą maszynką, nie możemy ich jednak depilować za pomocą wosku, depilatora lub past depilujących.

Czy depilacja boli?

Jest to ważny aspekt, ponieważ wpływa na nasz komfort, szczególnie że w obu przypadkach zabieg należy powtarzać. Ból zniechęca, wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie, a może nawet spowodować, że zrezygnujemy z kolejnych zabiegów. W przypadku obu metod może pojawić się pewien dyskomfort,którego nasilenie uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji. Pamiętajmy, że jeżeli zabieg odczuwamy zbyt intensywnie zawsze możemy poprosić terapeutę o chwilę przerwy.

Ryzyko wystąpienia podrażnień

Jak każdy zabieg, zarówno depilacja z użyciem wosku, jak i epilacja laserowa obarczone są ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Najczęściej jednak wynikają one z nieumiejętnego wykonania zabiegu. Jeżeli trafimy do profesjonalnego gabinetu, wówczas ryzyko jest minimalne. Standardowym objawem w przypadku depilacji woskiem jest podrażnienie i zaczerwienienie wokół mieszków włosowych, które powinno zniknąć w przeciągu kilku godzin po zabiegu. Objawem niepowołanym jest oparzenie, które może pojawić się w przypadku zastosowania zbyt gorącego wosku. W przypadku epilacji laserowej objawem, który nie powinien budzić naszego niepokoju jest zaczerwienienie wokół mieszków włosowych, natomiast zdecydowanie niepowołanym efektem jest oparzenie, które wynika z nieprawidłowego doboru parametrów zabiegowych. Kolejnym efektem ubocznym, który może się pojawić są zmiany pigmentacyjne, które pojawiają się jeżeli nie będziemy unikać ekspozycji na słońce w przeciągu miesiąca od zabiegu.

Teraz już wybór będzie znacznie prostszy!

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up