13.07.2020

Wosk czy laser? Depilacja na dwa sposoby

Wosk czy laser? Depilacja na dwa sposoby

Częste usuwanie zbędnego owłosienia jest wpisane w codzienny harmonogram pielęgnacyjny praktycznie każdej kobiety. Szczególnie latem pożądana jest idealnie gładka skóra i aby ją osiągnąć, trzeba nawet codziennie pozbywać się odrastających włosków na nogach, pod pachami i w okolicy bikini. Wiele kobiet dostrzega w tym bardzo duży dyskomfort, a niektóre nawet skarżą się na podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie. Dlatego też poddają się trwalszym zabiegom depilacyjnym – woskiem i laserem.

Depilacja woskiem – tak czy niekoniecznie?

Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane obszary ciała, gdzie znajduje się owłosienie, a po jego zastygnięciu odrywa się wraz z cebulkami włosów. Wosk wcześniej zostaje podgrzany do odpowiedniej temperatury, aplikuje się go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się ok. tygodni, a więc wystarcza, aby przez okres wakacji nie używać jednorazowej maszynki czy depilatora. Zaletą tego zabiegu jest jego stosunkowo duża skuteczność. Ponadto, jeżeli jest wykonywany regularnie, to włoski mogą stać się słabsze, a ich wzrost będzie wolniejszy.

Jest to jednak zabieg, który nie kojarzy się kobietom z przyjemnością. Zrywanie plastrów z woskiem wraz z cebulkami włosów wywołuje uczucie dyskomfortu. W przypadku wrażliwej skóry istnieje ryzyko wystąpienia podrażnienia i zaczerwienienia. Zabieg wykonuje się tylko na włoskach o długości 0,5 -1 cm, a więc wcześniej konieczne jest ich zapuszczenie.

Depilacja laserem – gładka skóra na zawsze?

Jest to alternatywa dla depilacji woskiem, coraz częściej wybierana przez kobiety. Głównym powodem jest skuteczność tej metody, ponieważ laser pozwala pozbyć się włosków zdecydowanie skuteczniej. Nie odrastają po kilku tygodniach, a efekt gładkiej skóry pozostaje przez długie lata. Laser trwale niszczy cebulki włosów. Aby uzyskać pożądany efekt, wykonuje się serię zabiegów w odstępach kilku tygodniowych, w zależności od potrzeb i możliwości. Należy jednak wiedzieć, że laser może usunąć tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, a nie wszystkie rosną równomiernie i w jednym czasie. Stąd też istnieje konieczność powtarzania zabiegu. Wiele kobiet jest przekonanych, że depilacja laserowa jest bolesna. W rzeczywistości odczuwalne jest ukłucie i delikatne pieczenie, chociaż również ono nie występuje w każdym przypadku, co jest uzależnione od wykorzystywanego urządzenia, a także progu bólu klientki. Na skuteczność i długość efektów zabiegu wpływ ma jednak gospodarka hormonalna. U niektórych kobiet włoski nie odrastają, u innych odrastają bardzo wolno, są cienkie i słabe.

Metoda dla Ciebie

Depilacja woskiem będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli zależy Ci tylko na krótkotrwałym efekcie, np. wyjeżdżasz na długie wakacje i nie chciałabyś zabierać ze sobą zestawu maszynek do golenia. Laserowa depilacja to propozycja dla tych kobiet, które oczekują zdecydowanie bardziej spektakularnego efektu, chcą już na zawsze pożegnać się z codziennym rytuałem usuwania owłosienia.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up