26.09.2019

Wynajem czy zakup urządzeń kosmetycznych?

Branża beauty jest szczególnie podatna na postęp technologiczny. Nowe metody i urządzenia umożliwiają świadczenie usług w szerszym zakresie, jak też pozwalają wykonywać zabiegi z jeszcze większą skutecznością. Sprzęt kosmetyczny jest jednak dużą inwestycją, co szczególnie dla małych gabinetów oznacza koszty, przekraczające budżet firmy. Czy oznacza to pozostanie przy dotychczasowej ofercie czy może każdy gabinet kosmetyczny ma szansę na prężny rozwój? Urządzenia można kupić i wynająć…, która opcja dla kogo?

Na początek przetestu

Budżet małych firm i dopiero startujących z biznesem przedsiębiorców nie zawsze pozwala na zakupowe szaleństwa. Jeżeli otwierasz lub niedawno otworzyłeś gabinet kosmetyczny i chcesz już od samego początku proponować klientom nowoczesne zabiegi kosmetyczne, możesz zdecydować się na wypożyczenie urządzeń, których potrzebujesz. Koszty są znacznie niższe niż w przypadku zakupu, a dodatkowo zawsze możesz zrezygnować z wynajmu, kiedy okaże się, iż sprzęt nie generuje tak dużych zysków, jak przewidywałeś. Wszelkie niesprawności i awarie naprawia firma wynajmująca, która też zajmuje się serwisem swoich urządzeń. Przy dłuższym okresie wynajmu możliwe są negocjacje cenowe, a nawet opcja ponoszenia kosztów tylko z tytułu bieżącego użytkowania.

Wynajem możesz też potraktować jako okres testowy. Jesteś zainteresowany konkretnym urządzeniem, ale nie wiesz, czy zabiegi, do których jest przeznaczony, będą cieszyły się dużym zainteresowaniem? Nie jesteś przekonany do funkcjonalności i jakości sprzętu? Umowa wynajmu nie jest umową wiążącą, sprzęt możesz zwrócić. Kupując go, stajesz się jego właścicielem, inwestując znacznie większą sumę pieniędzy.

Ustabilizowana pozycja rynkowa – inwestuj w swój rozwój

W dużych gabinetach kosmetycznych mamy ofertę wielu zabiegów, których lista wciąż jest uzupełniana o nowe. To jest pewnego rodzaju obowiązek pionierów w branży, którzy aby utrzymać wysoką pozycję, muszą udowadniać swój prężny rozwój. Zakup sprzętu dla gabinetu z większym budżetem zazwyczaj nie stanowi problemu. Jest to opłacalna inwestycja, jeżeli mamy przekonanie, że zwróci się w konkretnym, założonym czasie. Tak się w wielu przypadkach dzieje. Zakup, z perspektywy takiej przyszłości, oznacza w rzeczywistości oszczędności. Koszty się zwracają. Nowe technologie świadczą o innowacyjności świadczonych usług, a te natomiast bardzo często postrzegane są przez pryzmat wyposażenia gabinetu. Własne urządzenia możesz niekiedy rozwijać. Niektórzy producenci nieustannie doskonalą swoje produkty, oferując do nich nowe dodatki. Masz zatem możliwość dowolnej modyfikacji swojego sprzętu.

Ale jak sfinansować zakup urządzenia kosmetycznego? Firmy z dużym budżetem zapewne zdecydują się na zakup za gotówkę. Jeżeli jednak nie chcesz zbyt mocno obciążać swojego biznesowego budżetu, możesz zdecydować się na raty. Istnieją też dofinasowania dla firm, które chcą się rozwijać. Z takiej pomocy warto skorzystać nie tylko wtedy, jeżeli mamy stabilność finansową i już ustabilizowaną pozycję w branży, ale też w pierwszych etapach istnienia firmy.

Zakup czy wynajem? Jest to uzależnione przede wszystkim od etapu rozwoju, budżetu firmowego, zakresu świadczonych usług, jak i perspektywy przyszłości.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up