02.03.2020

WYNAJEM URZĄDZEŃ KOSMETYCZNYCH I MEDYCZNYCH

Dlaczego warto wynająć urządzenie?

img-fluid
  • Najlepsze zabiegi bez potrzeby inwestowania w zakup urządzeń
  • Brak stałych kosztów utrzymania urządzenia
  • Szeroki wybór technologii
  • Większe zyski gabinetu
  • Elastyczne terminy wynajmu na dni, tygodnie i miesiące

Wynajem wspomoże rozwój gabinetu

Branża medyczna i kosmetyczna oferuje bardzo szeroki zakres technologii, pomiędzy którymi często trudno dokonać właściwego wyboru, bądź zdecydować się tylko na wybrane techniki. Wiele gabinetów decyduje się na wynajem urządzeń kosmetycznych i medycznych przed podjęciem decyzji o zakupie bądź z uwagi na chęć eliminacji stałych kosztów i/lub potrzeby bycia przekonanym co do inwestycji w daną technologię

Oferowanie najnowszych technologii bez konieczności inwestycji

Warto sprawdzić na ile dana usługa wpisze się w potrzeby klientów, spełni ich oczekiwania w zakresie oczekiwanych efektów zabiegowych i sprawi, że klienci będą do nas wracali.

Kolejny istotny aspekt to obsługa urządzenia. Podczas okresu wynajmu personel może obiektywnie ocenić czy dany sprzęt jest przyjazny w obsłudze, na ile jest spójny z przekonaniem o danej technologii i czy kosmetolog ma gwarancję osiągnięcia danego efektu zabiegowego u swojego klienta. Warto zwrócić uwagę czy firma dostarczająca sprzęt oferuje profesjonalne szkolenie, które jest niezbędne do przygotowania terapeutów do pracy.

W okresie wynajmu właściciel może sprawdzić jakość współpracy z firmą oraz potwierdzić koszty eksploatacji danego urządzenia, aby można je było wykorzystać przy wyliczaniu rentowności zabiegu. Jeżeli mamy już te wszystkie dane i widzimy, że zdany zabieg spełnia oczekiwania klientów warto rozważyć czy większą stopę zwrotu da nam wynajem czy zakup. Pytanie które warto zadać firmie dostarczającej sprzęt to zapewnienie serwisu i wsparcia marketingowego. Ważne abyśmy mieli dostarczone urządzenie wraz z instalacją oraz pomoc techniczną w razie awarii. Materiały marketingowe z kolei są niezbędne w celu przygotowania informacji na stronę internetową, social mediów i materiałów drukowanych.

Jeśli nie chcemy mieć zobowiązań długoterminowych i boimy się, że technologie staną się „passé” pozostańmy przy wynajmie. Jeśli widzimy, że stopa zwrotu z inwestycji jest wysoka i większe korzyści przyniesie nam zakup sprawdźmy czy firma wynajmująca oferuje rabat przy zakupie „rekompensujący” poniesione koszty wynajmu. Jeśli jest taka opcja warto dodać do rabatu zysk uzyskany ze sprzedaży danego zabiegu w czasie trwania umowy najmu i być może okaże się, że mamy już całkiem pokaźna sumę, która przeznaczona na wpłatę własną wpłynie na obniżenie kosztów finansowania zakupu urządzenia.

Wynajem urządzeń kosmetycznych i medycznych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, dzięki któremu można rozszerzyć ofertę usług bez konieczności inwestowania w zakup urządzenia. Firma Mrotex organizuje szkolenia, dostawę, instalację oraz odbiór.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up