02.01.2020

Wypełniacz wolumetryczny Algeness®. Innowacyjna metoda zatrzymania wskazówek zegara

Z medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób, co jednocześnie jest motywacją dla ekspertów do tworzenia nowych metod oraz produktów, jeszcze skuteczniejszych i bezpieczniejszych. Przez 10 lat prowadzono badania nad innowacyjnym wypełniaczem, który miał być w 100% naturalny i biodegradowalny. Wreszcie pojawił się na rynku jako Algeness®. Uznano go za przełom w medycynie estetycznej, szczególnie iż wykazuje się niezwykłą skutecznością w odmładzaniu skóry. Wypełniacz wolumetryczny Algeness® jest dostępny w kilku gęstościach, które różnią się stężeniem agarozy.

Wypełniacz, który nie jest kwasem hialuronowym

Wypełniacz Algeness® charakteryzuje się naturalnym składem, jest także biodegradowalny, biokompatybilny i bezpieczny dla pacjenta. Wytwarza się go z alg czerwonych, które są efektem opatentowanego procesu produkcji. Jest on odporny na wysokie temperatury które nie przyśpieszają jego metabolizacji oraz po podaniu nie absorbuje wody. Preparat jest stosowany jako środek wygładzający i usuwający zmarszczki. Ponadto świetnie sprawdza się przy zabiegach wypełniania doliny łez, fałd nosowo wargowych czy przy standardowej wolumetrii.

Cechą charakterystyczną wypełniacza Algeness® jest brak usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas ten naturalnie występuje w organizmie i skórze człowieka, odpowiadając za jej właściwe nawilżenie, a także utrzymując odpowiednie napięcie skóry. Wraz z wiekiem obserwować możemy deficyt tego budulca, co objawia się suchością skóry, jej wiotkością czy zmarszczkami. W wielu podobnych produktach wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy. Poddawany jest on chemicznym procesom w celu nadania mu większej gęstości. Ma tona celu zapewnienie lepszego połączenia. Jednocześnie jest przez to przetworzonym produktem, mniej bezpiecznym dla skóry. W wypełniaczach Algeness® wykorzystano żel z alg czerwonych oraz nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który ma możliwie najbardziej naturalną postać. Ponadto wykazuje zdecydowanie lepszą zdolność do nawilżania i regeneracji skóry.

Rodzaje wypełniaczy Algeness®

Warianty wypełniaczy różnią się gęstością, jednocześnie są one przeznaczone do zastosowania na konkretne, inne przypadki oraz podawane w innych miejscach. Algeness® DF posiada 3.5% agarozy i 0.4% nieusieciowanego kwasu hialuronowego, dedykowany jest do głębokiej wolumetrii. Podawany jest w policzki, podbródek, żuchwę i fałdy nosowo-wargowe. Algeness® VL zawiera 2.5% agarozy i 0.5% nieusieciowanego kwasu hialuronowego, jest podawany śródskórnie. Doskonale sprawdza się przy średnio głębokich zmarszczkach, fałdach i bruzdach na policzkach, podbródku i żuchwie. Algeness® HD cechuje się prostszym składem, znajdziemy w nim 1,5% agarozy oraz 98.5% sterylny roztwór soli fizjologicznej. Wykorzystuje się go przy liniach marionetek, bruzdach i zmarszczkach, a także konturowaniu i wypełnianiu ust. Wstrzykiwany jest podskórnie. Jest jeszcze wypełniacz Algeness® LD z 1% agarozy, wskazany do doliny łez i ust.

Po ok. 7-10 dniach od pierwszego zabiegu w niektórych przypadkach konieczne jest uzupełnienie dla lepszego efektu. Rezultaty są bardzo naturalne, zdecydowanie bardziej niż przy innych wypełniaczach. Poprawa widoczna od 6 do 18 miesięcy w zależności od gęstości preparatu oraz okolicy zabiegowej.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up