28.09.2019

Wyposażenie stanowiska do manicure

O pięknych i zadbanych dłoniach marzy każda kobieta. Zabiegi kosmetyczne pozwalają utrzymać skórę w dobrej kondycji, odpowiednio ją nawilżyć, złagodzić podrażnienia i pozbyć się przesuszeń. Zabiegi pielęgnacyjne nie stanowią jednak jedynego „punktu programu” rytuału dla dłoni. W ostatnich latach niezwykle popularna stała się stylizacja paznokci, a dokładnie manicure hybrydowy. Mamy dwie opcje – możemy otworzyć własny salon kosmetyczny lub zdecydować się na dzierżawę stanowiska np. w salonie fryzjerskim. W każdym z tych przypadków potrzebować będziemy odpowiedniego wyposażenia.

Zacznijmy od podstaw

Do manicure nie potrzebujesz dużego stanowiska, dlatego jeżeli masz już salon kosmetyczny, nie będziesz miała problemu z wygospodarowaniem miejsca. Powinno być ergonomiczne, wygodne i komfortowe zarówno dla Ciebie, jak też Twoich klientek. Podstawą jest profesjonalny stolik do manicure, który może być wyposażony w dodatkowe udogodnienia. Nie może na nim zabraknąć podpórki pod ręką, a także bardzo dobrego podświetlenia zawieszonego przy suficie lub przymocowanego do stolika. Ważne jest, aby kierunek światła był regulowany. Nowoczesne stoliki dodatkowo posiadają już wbudowane systemy pochłaniania pyłów. To wygodne rozwiązanie, które eliminuje konieczność zakupu dodatkowego urządzenia. Ponadto, znajdziemy w nich uchwyty do wspomnianych już lamp. Niektóre posiadają też półki i szafki na kosmetyki i akcesoria. Koniecznie zwróć uwagę na jego wymiary, aby miał odpowiednią wysokość, a wielkość blatu umożliwiała wygodą pracę.

Przy stanowisku do manicure przydadzą się też krzesła, przynajmniej dwa – jedno dla Ciebie, drugie dla klientki. Zweryfikuj wcześniej, czy są wygodne. Najlepiej sprawdzają się obrotowe fotele tapicerowane z profilowanym oparciem. Przy stoliku powinna znaleźć się szafka na lakiery oraz akcesoria. Możesz też zdecydować się na wiszące półki lub pomocnik na kółkach. Nie zapomnij o koszu na śmieci, ale utrzymać przy stanowisku sterylny porządek.

Twoje narzędzia pracy i kosmetyki

Jako wykwalifikowana stylistka paznokci zapewne doskonale wiesz, jakie kosmetyki będą Ci potrzebne. Wyposaż się w lakiery w szerokiej palecie kolorów. Obowiązkowo w profesjonalnym salonie musi znaleźć się frezarka, a także zestaw pilników, nigdy nie używamy jednego pilnika przy kilku klientkach. Oprócz tego, na Twojej liście zakupowej muszą znaleźć się: polerki, miseczka do manicure, waciki, pędzelki do pyłu, bezacetonowe zmywacze, ręczniczki bawełniane i ręczniki papierowe, środki opatrunkowe i autoklaw do sterylizacji narzędzi do manicure. Zwróć przede wszystkim uwagę na urządzenie do sterylizacji. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie klientkom bezpieczeństwa podczas zabiegu. Korzystając autoklawu ograniczasz ryzyko zakażenia. Pozbywasz się z narzędzi wszelkich drobnoustrojów. Obecnie sterylizacja w salonach kosmetycznych należy do wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Od tego, w jaki sposób zagospodarujesz swoje stanowisko pracy, zależeć będzie jakość wykonywanych przez Ciebie zabiegów oraz komfort Twój i Twoich klientek. Zacznij od podstawowe wyposażenia. Jeżeli masz ograniczony budżet, skoncentruj się na priorytetach. Kiedy już będziesz zarabiać, łatwiej Ci będzie doposażyć swój salon.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up