29.10.2019

XXII Światowy kongres medycyny estetycznej

W dniach 26- 29 września w Warszawie odbył się XXII Światowy kongres medycyny estetycznej pod patronatem Polskiego towarzystwa medycyny Estetyczej i Anti Aging. W kongresie wzięło udział ponad 1000 lekarzy z całego świata, 80 prelegentów występowało w ponad 20 sesjach naukowych, a dodatkowo światowej sławy specjaliści poprowadzili ponad 40 workshopów.

Zaplanowane sesje były poświęcone takim zagadnieniom, jak toksyna botulinowa, tkanka tłuszczowa w medycynie estetycznej, tzw. wypełniacze, czyli substancje stosowane we wstrzyknięciach w celu korekcji defektów skóry, lasery i inne urządzenia w medycynie estetycznej, powikłania po zabiegach, produkty krwiopochodne i ich zastosowanie, medycyna anti-aging, biostymulacja, ginekologia estetyczna czy nici podwieszająco-stymulujące. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 firm bezpośrednio związanych z medycyną estetyczną. Można było znaleźć wszystkie najbardziej znane i cenione marki na rynku. Mrotex Group również był częścią tego wydarzenia, a marki ICOONE oraz Algeness można było znaleźć na naszym stoisku. Całe wydarzenie rozpoczęło się w czwartek po południu i skupiło się tego dnia na sesji EBM czyli medycynie opartej na faktach w odniesieniu do medycyny estetycznej. Po tej sesji miała miejsce część biznesowa ponieważ ciągle wielu lekarzy ma problemy z połączeniem pracy z prowadzeniem własnego biznesu. W piątek odbyło się uroczyste rozpoczęcie kongresu które poprowadzili dr J. J. Legrand – twórca pierwszego towarzystwa medycyny estetycznej na świecie, dr Emanuele Bartoletti – sekretarz generalny UIME oraz dr Andrzej Ignaciuk – prezes PTMEiAA. Od rana trwały sesje naukowe oraz workshopy, które przyciągały wielu uczestników. Następnego dnia w sobotę w godzinach popołudniowych odbył się workshop prowadzony przez dr Roberta Chmielewskiego na temat „ Nowego podejścia w modelowaniu i harmonizacji twarzy dzięki implantowi iniekcyjnemu Algeness”. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Po workshopie jeszcze dłuższą chwile lekarze wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na tematy związane z żelem agarozowym. Zgodnie wszyscy stwierdzili, że jest to naturalna w pełni biodegradowalny produkt, który jest bardzo bezpieczny i można go używać w gabinetach medycyny estetycznej obok kwasu hialuronowego. Niektóre obszary zabiegowe są nawet prostsze i bezpieczniejsze przy użyciu żelu agarozowego Algeness. Po wszystkich wykładach w sobotę wszyscy uczestnicy udali się na wcześniej zaplanowany bankiet w Arkadach Kubickiego. W niedzielę w centrum uwagi na stoisku Mrotex Group było urządzenie ICOONE Laser, które idealnie nadaje dla osób walczących z nadwagą, z luźną skórą, z bliznami po liposukcji czy po zabiegach chirurgicznych. Przełomowa technologia łącząca w sobie masaż podciśnieniowy z zimnym laserem i światłem LED w naturalny sposób rozkłada komórki tłuszczowe do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych, redukuje cellulit poprzez zmniejszenie objętości adipocytów oraz przyspiesza metabolizm komórkowy.

Niewątpliwie był to jeden z najlepszych i najliczniej odwiedzanych kongresów organizowanych przez PTMEiAA. Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że byliśmy częścią tego wydarzenia. Wszystkim osobom, które odwiedziły nas serdecznie dziękujemy i liczymy, że zobaczymy się na kolejnym kongresie.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up