06.07.2020

W męskiej sprawie. Zabiegi kosmetyczne dla panów

W męskiej sprawie. Zabiegi kosmetyczne dla panów

Panowie w salonie kosmetycznym i gabinecie medycyny estetycznej nie są już zaskakującym zjawiskiem. Coraz częściej zwracają się z prośbą o pomoc w ich problemach ze skórą, ale też włosami. Współczesny mężczyzna zwraca większą uwagę na swój wygląd, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. On również chce prezentować się dobrze i przy tym czuć się pewnym siebie i świadomym swoich atutów. Z jakich zabiegów kosmetycznych korzystają panowie?

Laser na niejeden problem

Laseroterapia jest obszarem o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Laser wykorzystuje się m.in. do usuwania nadmiernego owłosienia, a także przebarwień i blizn. Mężczyźni wybierają bardzo często laseroterapię w celu pozbycia się owłosienia z pleców czy klatki piersiowej. Ponadto, decydują się na nią panowie, którzy w przeszłości zmagali się z trądzikiem młodzieńczym, po którym na ich twarzach pozostały nieestetyczne blizny. U mężczyzn, podobnie jak u pań, obserwuje się przebarwienia, które pojawiają się w następstwie częstej ekspozycji skóry na słońce oraz naturalnego procesu starzenia.

Algeness na zmarszczki

Pojawiają się u mężczyzn później niż u kobiet, jednak postępują i pogłębiają się w wielu przypadkach szybciej. Wypełnianie zmarszczek żelem agarozowym Algeness jest jedną z metod odmładzania. Algeness zostaje podany pod skórę za pomocą strzykawki. Jest to zabieg, który jest odpowiedni dla mężczyzn w każdym wieku. Po 50 roku życia obserwuje się u nich utratę tkanki tłuszczowej w obszarze policzków. Efektem jest opadająca skóra, której pozbyć się można wykorzystując Algeness. Rezultaty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie preparat w naturalny sposób wchłania się nie pozostawiając śladów w organizmie.

Peeling chemiczny kwasami

Każda skóra, również u panów, potrzebuje regularnego oczyszczania i złuszczania obumarłego naskórka. Świetnie w tym celu sprawdzają się peelingi chemiczne z wykorzystaniem jednego konkretnego kwasu lub mieszanki kilku. Wybór zależy od rodzaju skóry, problemów skórnych oraz zamierzonego efektu. Peelingi chemiczne są stosowane m.in. jako wspomagające zabiegi przy leczeniu trądziku oraz usuwaniu wszelkich niedoskonałości, jakie są z nim związane, czyli rozszerzonych porów oraz przebarwień. Ponadto, peeling chemiczny to też jeden ze sposobów na rozjaśnienie i odświeżenie skóry.

Mezoterapia igłowa na wypadające włosy

Częstym problemem u panów jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie plackowate. Proces ten bardzo szybko postępuje, a efekty mogą być widoczne już w bardzo młodym wieku. Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów, który poleca się przy łysieniu typu męskiego, łysieniu plackowatym i rozlanym. Wykazuje też skuteczność przy wypadaniu włosów spowodowanym nieprawidłowym odżywianiem i ubogą w składniki odżywcze dietą. Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy z wykorzystaniem substancji, które pobudzają wzrost włosów.

Niedoskonałości wyglądu mogą niekorzystnie wpłynąć na samoocenę i pewność siebie mężczyzny. Dostrzegając potencjał w zabiegach kosmetycznych, panowie pojawiają się odważniej w salonach i gabinetach, chcąc zadbać o siebie i swoje samopoczucie

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up